Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Mos i humb

Stuhia vdekjeprurëse/ Isaias kërcënon Kanadanë

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën ndërsa stuhia tropikale Isaias përfshiu shtetet amerikane në bregun atlantik. Dy persona...

Shqipëri : Janë regjistruar 135 raste të reja me covid-19 dhe 1 vdekje gjatë 24 orëve .

Bie numri i viktimave në vend nga koronavirusi. Vetëm një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit, ndërsa janë 135...

Dërgesa të reja të armëve vijnë për forcat e Haftarit

Gjeneral Abdulhadi Dirah, zëdhënësi i njësisë së përbashkët të operacioneve Sirte-Jufra të ushtrisë libiane, tha se duke mbajtur municion ushtarak, aeroplanët e...

424 pacientë me Covid-19 të shtrirë në SHSKUK, 46 në gjendje të rëndë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet regjionale po trajtohen 629 pacientë, prej tyre 424 të konfirmuar me COVID-19, gjersa...

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) brenda. Kjo do të thotë se për herë të tretë gjatë kësaj jave numri i rasteve është më i madh se njëqind.

BAG kishte pranuar të premten 104 raporte të rasteve të reja të konfirmuara, 88 të enjten, 129 të mërkurën, 54 të martën dhe 47 të hënën.

Janë gjithsej 32.798 raste të konfirmuara nga laboratori Covid-19 tëm raportuara deri më tani, ka njoftuar BAG të Shtunën.

Deri më tani, kanë vdekur që 1686 njerëz që ishin testuarmë parë pozitivisht për Covid-19. Në 100.000 banorë, ky numër korrespondon me 19.6 viktima.

4084 persona është dashur të shtroheshin në spital që nga fillimi i pandemisë, numër ky që sot është për një më i madh se një ditë më parë.

Në mesditën e së shtunës, janë raportuar 640 persona që ishin në izolim për shkak të gjurmimit të kontakteve, raporton më tej BAG.

Ndërsa 2586 persona të tjerë ishin në karantinë. Këto të dhëna u takojnë 25 nga 26 kantonet dhe Principatës së Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera në Sars-CoV-2, agjenti shkaktar i Covid-19, deri më tani ka arritur në 678.679. Në 5.8 për qind të këtyre testeve, rezultati ishte pozitiv.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...