Zvicër : Janë regjistruar 129 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

Mos i humb

Fundosja e varkës në Himarë, gjendet e mbytur gruaja

Është gjetur e mbytur gruaja, e cila kishte humbur në det teksa ishte në varkë së bashku me familjarët e saj në...

Kosovë : Janë regjistruar 196 raste të reja dhe 16 vdekje në 24 orët e fundit .

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra...

Synimet e Turqisë për superfuqi, Erdogani hedh zjarr në jug të Kaukazit

Manovrat e përbashkëta ushtarake mes Turqisë dhe Azerbajxhanit janë një paralajmërim i qartë për armikun e përbetuar Armeninë. Pas Sirisë dhe Libisë,...

Mos i nënvlerësoni! Këto bimë mjekësore largojnë ankthin dhe stresin

Bimët mjekësore me aftësi shëruese janë përdorur në metodat tradicionale dhe jo tradicionale mjekësore që 5000 vjet më parë.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, brenda ditës së fundit janë raportuar 129 infeksione të reja me koronavirus. Kjo do të thotë që numri është rritur përsëri dukshëm mbi 100 dhe i është kthyer markës treshifrore, të regjistruar gjatë javës së kaluar.

Të kujtojmë: 54 raste të reja qenë raportuar të martën (dje), 47 të hënën, 70 të dielën dhe 97 të shtunën. Mbi njëqind raste ishin raportuar në tri ditët e fundit të javës së kaluar, me një kulm prej 137 infeksionesh që ishte raportuar të mërkurën.

Siç ka njoftuar të mërkurën Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) deri më tani ka pasur 32.498 raste me Covid-19, të konfirmuara nga laboratori

Gjithashtu sipas BAG deri më tani, kanë vdekur 1686 njerëz të testuar pozitivisht për Covid-19. BAG me këtë rast u referohet raporteve që laboratorët dhe mjekët kishin dorëzuar deri në mëngjesin e të mërkurën si pjesë e detyrimit të raportimit.

Gjithsej 4067 njerëzve u është dashur të shtrohen në spital që nga fillimi i pandemisë, që është gjashtë më shumë se një ditë më parë.

Numri i testeve të kryera për  Sars-CoV-2, që është agjenti shkaktar i Covid-19, deri më tani ka arritur në 652.413.

Në gjashtë për qind të këtyre testeve, rezultati ka dalë pozitiv. 10.431 teste të reja janë raportuar në BAG nga e marta deri të mërkurën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vetëvaret një i burgosur në Burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 07:30 në Qendrën Korrektuese Dubravë, i burgosuri me inicialet E.SH, është...

Të tjera detaje dalin nga ngjarja makabre që ndodhi dje në fshatin Buçimas të Pogradecit

Të tjera detaje dalin nga ngjarja makabre që ndodhi dje në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku 44-vjeçari Olsi Çekiçi vrau në mënyrë...

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...