Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Mos i humb

Lidhjet e trenave midis Zvicrës dhe Parisit do të zvogëlohen

Lidhjet ditore midis Gjenevës dhe kryeqytetit francez do të zvogëlohen duke filluar të hënën, 28 shtator. TGV Lyria, një tren me shpejtësi...

HEC-et në Vjosë, Meta thirrje qeverisë: Merrni në konsideratë peticionin e 776 shkencëtarëve, e ardhmja s’është shkatërrimi

Presidenti Ilir Meta ka përuruar sot Qendrën Ndërkombëtare Shkencore dhe Kërkimore për Vjosën. Kreu i shtetit pohoi se do të mbështesë nismën...

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Greqia dhe Turqia së shpejti bisedime në Stamboll, por nuk dihet se kur

Greqia dhe Turqia do të rifillojnë bisedimet për Mesdheun Lindor pas tensioneve të fundit për kërkimet. Ministria e jashtme...

Trump: Detyrim ndaj votuesve për të plotësuar vendin bosh në Gjykatën e Lartë

Pas vdekjes së anëtares së Gjykatës së Lartë, Ruth Badder Ginsburg, në Washington ka filluar beteja politike për zëvendësimin e vendit të...

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH).

Të martën ishin 187 raste, të hënën 105, të dielën 152 dhe të shtunën 182.

Gjithsej 12 hospitalizime  u raportuan në Zyren Federale e Shëndetit Publik (FOPH), si dhe një vdekje në lidhje me një infeksion të konfirmuar. Numri i testeve të kryera është 7560.

Për më tepër, Zyra Federale raporton numrin e njerëzve që janë futur në karantinë të mërkurën .

Aktualisht, gjithsej 1331 persona janë në izolim, dhe 4446 kontakte janë në karantinë.

Numri i njerëzve shtesë që janë futur në karantinë pas hyrjes në Zvicër nga një zonë rreziku është 18.244.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rëndohet bilanci, MSH: Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus, konfirmohen 124 raste të reja

Është rënduar sërish bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë viktimë, kanë ndërruar jetë tre...

Fiq Të Thatë Me Vaj Ulliri, Kura 40 Ditore E Shëndetit

Në shumë vende bregdetare të zonës së Mesdheut, njerëzit betohen për të mirat që vijnë nga një kurë e thjeshtë dhe shumë...

Shkarkimi i Prelës, reagon Salianji: Shpëtoi kriminelë e trafikantë, si duhej as dreqit. Po ju vjen dita!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela, ish-drejtuese e Krimeve të...

Kriza e koronavirusit/ Paralajmërimi i BE: Në disa shtete ka situatë më të keqe se në mars

EUROPË– Pandemia e koronavirusit ka krijuar një situatë shumë të vështirë që në fillim të këtij viti e duket se do të...

Republikanët sigurojnë votuesit amerikanë për tranzicion paqësor të pushtetit

Republikanët kanë reaguar me vendosmëri ndaj refuzimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për t’u deklaruar rreth transferimit të pushtetit në mënyrë paqësore...