Zvicër: Kompensimi për humbjen e fitimit nga masat kundër koronavirusit

Mos i humb

Kosova i ndaloi hyrjen ministrit serb, vjen reagimi i parë i Vuçiç: Shenjë dobësie!

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës dje ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarçeviç.

Shkelje profesionale dhe zvarritje gjyqesh në 4 nga 5 dosjet e hetuara. Zbardhet denoncimi i KPK për gjyqtaren Elona Toro

Në shkallën e parë të vettingut gjyqtares së Apelit të Tiranës, Elona Toro i janë zbuluar një sërë shkeljes nga hetimi administrartiv....

Irani goditet nga një tërmet 5.2 ballë

Një tërmet me fuqi prej 5.2 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi rajonin Golestan në verilindje të Iranit. Në...

Meta pret Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri: Uroj një bashkëpunim të shkëlqyer mes vendit tonë e KB

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri, znj.Fiona McCluney, me...

Duke filluar nga 20 marsi 2020, Këshilli Federal ka ndërmarrë një numër masash për të zbutur pasojat ekonomike të përhapjes së koronavirusit që kanë pësuar kompanitë dhe punonjësit e prekur.

Informacionet e përditësuara publikohen në këtë faqe interneti sa më shpejt të jetë e mundur dhe vihen në dispozicion nga zyrat e kompensimit. Kërkesa për kompensimin e të ardhurave të dëmtuara nga masat kundër koronavirusit duhet të bëhet jo më vonë se më 16 shtator 2020

Kompensimi i të ardhurave nga korona: Informacione nga fondet e kompensimit AHV

Kush ka të drejtë në kompensim?
Prindërit me fëmijë të cilëve u është dashur të ndërprejnë punën sepse kujdesi për fëmijët nuk mund të garantohej më;
Personat të cilët janë detyruar të ndërpresin punën për shkak të një mase karantine;
Personat e vetëpunësuar që pësojnë humbje të fitimeve për shkak të masave të luftimit të koronavirusit;
Artistë të vetëpunësuar, angazhimet e të cilëve janë anuluar për shkak të masave për të luftuar koronavirusin ose të cilëve u është dashur të anulojnë aktivitet e tyre;
Nga 1 qershori , të drejtën e kompensimit edhe njerëzit në një pozicion punëdhënësi në sektorin e aktiviteteve, si dhe bashkëshortët/et e tyre që punojnë si ndihmës të tyre si dhe dhe partnerët e regjistruar .

Raportimi mbi përfitimet e paguara

Informacioni bazohet mbi raportet nga zyrat e kompensimit, të cilat zakonisht mblidhen çdo javë. Ato nuk garantohen të jenë të plota dhe korrekte. Me prezantimin e shërbimit të ri, fondet e kompensimit përballen me një numër të madh aplikimesh, përpunimi i të cilave kërkon një kohë të caktuar. Ky informacion pasqyron vetëm përfitimet që janë paguar tashmë në atë kohë dhe jo përfitimet për të cilat keni të drejtë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht...

Akuza për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor/ GJKKO lë në fuqi pezullimin e zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi

GJKKO ka lënë sot në fuqi masën e pezullimit për Artan Shkëmbin, zv.drejtori i Operacionit Forca e Ligjit, pas akuzave për korrupsion...