Zvicër : Në 24 orët e fundit janë rregjistruar 47 raste të reja me covid-19.

Mos i humb

Dyshohet se vinin nga Shqipëria, sekuestrohen 10 mijë maska në Itali

Dhjetë mijë maska janë sekuestruara në portin e Ankonës, Itali nga Guardia di Finanza, maska që dyshohet të jenë prodhuar në Shqipëri.

​Veterani i UÇK-së lirohet nga policia turke

Autoritetet turke kanë liruar veteranin e UÇK-së, Imri Ilazin, i cili është arrestuar sot në Aeroportinë e Ankarasë, pasi Serbia kishte dërguar...

Joe Biden zgjedh Kamala Harris si kandidate për zv. presidente të SHBA-së

Kandidati për president i SHBA-së, Joe Biden ka zgjedhur senatoren Kamala Harris si kandidate për zëvendës presidente në zgjedhjet e 2020-ës. Harris...

Ministrja e Drejtësisë në Liban jep dorëheqjen

Ministrja e Drejtësisë në Liban, Marie Claude Najm ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen. Këtë lajm e ka bërë me dije vet...

Pas disa ditësh të rritjes së madhe të numrit të infeksioneve të reja, që kalonin mbi njëqind, sot është dita e tretë me radhë e uljes së serishme të këtij numri.

Kështu, siç njofton Zyra e Shëndetit Publik të Zvicrës (BAG), gjatë 24 orëve të fundit në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar gjithsej 47 infeksione të reja.

Të dielën (dje) ishin raportuar 70 raste, të shtunën 97 ndërsa të premten kishin qenë 134 raste të reja infeksioni.

Të mërkurën e kaluar ishin regjistruar 137 infeksione të reja që përbënin një numër mbi dyfish më të madh se ai i të martës (62).

Me gjithë trendin në rënie të tri ditëve të fundit, duhet pasur parasysh se ai mund të ketë ardhur si rezultat i faktit se gjatë ditëve të fundjavës bëhen më pak testime se sa ditëve të punës.

Gjithsej deri më sot në Zvicër, sipas BAG janë regjistruar 32.315 raste me Covid-19, të konfirmuara nga laboratori

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...

Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland,...