Zyrtari gjerman: Së shpejti do të fillojmë turizmin me Turqinë

Mos i humb

Kosovë : Vrasje në Ferizaj, dyshohet se djali mbyti nënën e tij

Në rrugën “Rrustem Statovci” në Ferizaj ka ndodhur një vrasje. Po dyshohet se vrasja ka ndodhur brenda familjes ku...

Balla: Solidariteti, guri i themelit të familjes së madhe europiane

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialsite, Taulant Balla, shprehu sot mirënjohjen për ndihmën prej 180 milionë euro, që Bashkimi Europian dha...

Meta thirrje urgjente qeverisë: Shmangni katastrofën në ekonomi dhe familjet shqiptare, pasojat e Covid-19 janë serioze!

Presidenti Ilir Meta reagon për krizën e krijuar nga pandemia e koronavirusit, duke thënë se mbyllja e mijëra qepenëve të biznesit të...

​OKB: Krizë humanitare në Liban pas shpërthimit shkatërrues të së martës në Beirut

Agjencia e Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar për një krizë humanitare në Liban pas shpërthimit shkatërrues të së martës në Beirut.

Në një deklaratë në televizionin gjerman NTV, Bareiss duke theksuar se secili vend duhet të trajtohet në mënyrë të drejtë ai tha se “Jam i sigurt që së shpejti do të fillojmë turizmin me Turqinë”. 

Ai tha se javën e kaluar kanë zhvilluar bisedime të frytshme në Berlin me ministrat e Jashtëm dhe me ministrat e Kulturës. Bareiss deklaroi se do të diskutojnë se çfarë mund të bëhet për fillimin e turizmit mes dy vendeve nëse ka numër të ulët të rasteve në zonat e pushimit dhe nëse gjendet një mundësi që njerëzit të shkojnë dhe të vijnë në pushime në mënyrë të shëndetshme.

“Turqia ka bërë shumë gjëra në luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19)”, tha Bareiss duke shtuar se “Ne mund të bëjmë përgatitje për hapje në mënyrë të shpejtë, nëse situata është e mirë pasi edhe javën e kaluar ishte e mirë”. 

“Çdo javë bëjmë vlerësimin e situatës. Vazhdojnë bisedimet tona për realizimin e një udhëtimi të sigurtë” tha Bareiss, duke theksuar se vazhdojnë kontaktet me zyrtarët turq.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...

Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland,...

Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 vjetëve

Mbretëria e Bashkuar edhe zyrtarisht po përballet me recesion për herë të parë në 11 vjet për shkak të pandemisë me koronavirus.

Shqipëri : Janë regjistruar 141 raste të reja me covid-19 dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit.

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur...