​Presidentja Osmani takon Escobar

Mos i humb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim emisarin e ShBA-ë për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Pas takimit Osmani dhe Escobar do të deklarohen për medie.

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-ve, Gabriel Escobar do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Vizita e Escobar në Kosovë vjen një ditë para takimit të Ohrit mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç./

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit