Lajme

Angjushev: Qeveria financon 20 për qind të pagës më të lartë se 300 euro

Konfederata e industrisë italiane (Confindustria), promovoi të mërkurën në Shkup, përfaqësinë e saj të hapur në Maqedoni, e cila ka për qëllim të shndërrohet...

Kosova dhe Kanadaja nënshkruajnë Letrën e Qëllimit të Mirë

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi dhe ministri për Tregti Ndërkombëtare i Kanadasë François-Philippe Champagne nënshkruan Letrën e Qëllimit të Mirë për Marrëveshjen...

Meta: Më shumë përpjekje nga institucionet për fëmijët jetimë

Presidenca e Republikës së Shqipërisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë organizuan sot aktivitetin për prezantimin e nismës “Java e...

Irak, të paktën 13 të vrarë në përleshjet afër Mosulit

Të paktën 13 persona e kanë humbur jetën të mërkurën gjatë përleshjeve mes terroristëve të DEASH-it dhe ushtarëve proqeveritarë afër Mosulit në veri të...

Dilemat për Kryeprokurorin e ri; i përkohshëm dhe zgjidhet vetëm me 36 vota

Mandati i Adriatik Llallës përfundon në 3 dhjetor. Të drejtën për hapjen e procedurës dhe dërgimit në Kuvend të një liste me kandidatët për...

Universitetet kërkojnë fonde, deputeti Fidel Ylli: Ligji për sportin nuk funksionon

Universitetet kërkojnë më shumë para nga buxheti i shtetit, kryesisht ato në rrethe, ku prej vitesh investimet për kërkimin shkencor, por edhe për sportin...

MPJ: Guinea nuk e tërhoqi njohjen e Kosovës

Diplomacia serbe edhe më tej vazhdon të tregohet tejet aktive kur bëhet fjalë për shtetin e Kosovës, dhe njohjet që ka pranuar. Gjatë ditës mediat...

Edhe në balotazh shumë vota të pavlefshme, kryeson Prishtina

Numri i madh i votave të pavlefshme po e përcjellë Kosovën tash e disa kohë nëpër zgjedhje. Njejtë ka ndodhur edhe në balotazhin që...

Eksporti zviceran, rritje për 5%

Gjatë tetorit të këtij viti Zvicra ka arritur të shesë më shumë mallra në tregun botëror. Kështu, në krahasim me tetorin e vitit të...

90 % të zviceranëve kanë qasje në internet

Trendi botëror i lidhjes me internet nuk ka si të anashkalojë Zvicrën. Pra edhe këtu është në rritje të vazhdueshme numri i njerëzve që...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img