Lajme

Feltman, zyrtari i parë i OKB-së që do të vizitojë Korenë e Veriut pas 6 vitesh

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së i ngarkuar për çështje politike, Jeffrey Feltman sot pritet të fillojë vizitën historike treditore në Korenë e Veriut. Zëdhënësi...

Sigurimet shëndetësore në fund të 2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka deklaruar se sigurimet shëndetësore nuk do të fillojnë për qytetarët e Kosovës pa ofruar shërbime shëndetësore të mira...

Kryemadhi: Edukimi i të rinjve nxjerr Shqipërinë nga tranzicioni

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bashkëbiseduar me bordin drejtues të Universitetit “George Washington” në SHBA mbi problemet aktuale në Shqipëri. Gjendja aktuale e ekonomisë...

Jemen, djali i ish presidentit të vrarë thërret popullin në hakmarrje

Salah Saleh, djali i ish presidentit të vrarë të Jemenit Ali Abdullah Saleh, ka thirrur popullin e Jemenit dhe mbështetësit e Salehut që t'u...

Aktivizohet legjislativi, sot deputetët shqyrtojnë buxhetin për vitin 2018

Pas pauzës për zgjedhjet lokale, seancat plenare në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të zhvillohen normalisht. Pas dy seancave që u mbajtën javën e kaluar,...

Mali i Zi s’e bën hesap raportin e Shpejtim Bulliqit, deklarohet Podgorica zyrtare

Podgorica zyrtare përfundimisht nuk do të bëjë Marrëveshje të re me Kosovën rreth çështjes së vijës kufitare. Këto deklarata vijnë pas publikimit të raportit...

Kalin: Njohja e Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit do të ishte gabim katastrofal i SHBA-së

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin deklaroi se janë tejet shqetësuese lajmet për paralajmërimet se SHBA do të njohin Jerusalemin si kryeqytet të...

Forcat turke shkatërrojnë 36 caqe të PKK-së në veri të Irakut

Në sulmet ajrore të Forcave të Armatosura Turke kundër bazave të organizatës terroriste PKK në rajonin Asosa në veri të Irakut janë shkatërruar 36...

Meta: Ne vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Mehmet Akif Ersoy” në shkencë dhe art, deklaroi se “Shqipëria vlerëson...

A do ta dërgoj LDK çështjen në instanca më të larta pas vendimit të PZAP-it për Prishtinën?

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas vendimit të PZAP-së, i cili hodhi poshtë ankesat e kësaj partie për parregullsi dhe kërkesën...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img