Lajme

Pas humbjes në Gjakovë, ja ku e gjen “ngushëllimin” Mimoza Kusari-Lila

Kandidatja e Alternativës për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari -Lila, nuk duket të ketë humbur në dëshpërim për “dështimin” e saj në garën e...

Siri: Që nga marsi 2011 kanë humbur jetën mbi 26 mijë fëmijë

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut (SNHR) ka njoftuar se gjatë sulmeve të kryera kryesisht nga regjimi i Asadit që nga marsi i...

AI: Persekutimi i muslimanëve të Arakanit është aparteid çnjerëzor

Organizata për të drejtat e njeriut Amnesty International (AI) e ka quajtur "aparteid çnjerëzor" diskriminimin dhe persekutimin afatgjat të muslimanëve të Arakanit në Mianmar. Në...

Greqi, rritet në 21 numri i viktimave nga përmbytjet

Numri i të vdekurve nga përmbytja që goditi javën e kaluar kryeqytetin grek Athinën është rritur në 21, ndërsa kryeministri grek, Alexis Tsipras, projektimin...

Afganistan, vriten 20 anëtarë të DEASH-it

 Në operacionin e realizuar në qarqet Açin dhe Çaparhar të provincës afgane Nangarhar janë vrarë 20 anëtarë të organizatës terroriste DEASH. Në një deklaratë për...

Shefja e ONM: Vettingu, duhet cilësi. Procesi nisi mirë

“Të gjithë prokurorët, përfshirë atë të Përgjithshëm, dhe anëtarët e Gjykatës Kushtetuese do të jenë subjekte të vettingut”, pohon kryetarja e Operacionit Ndërkombëtar të...

Veliu: Nuk ka kandidat që do të më heqë nga posti i kryetarit

Më shumë vota mori në raundin e dytë se të parin. Agim Veliu siguroi edhe një mandat të tretë në krye të komunës së...

Presidenti gjerman Steinmeier thirrje partive që të formojnë qeveri

Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier është takuar me liderët e partive pas bisedimeve për formimin e qeverisë së re mes bllokut konservator të kancelares...

Pacolli kërkon mbështetje nga Arabia Saudite për shtimin e njohjeve

Vlerësim për qeverinë e re, gatishmëri për mbështetje të gjithanshme dhe të palëkundur ndaj Kosovës, i shprehu i ngarkuari me Punë i Arabisë Saudite...

Nigeri, rritet në 50 numri i viktimave nga sulmi në xhami

Numri i viktimave nga sulmi në një xhami në lindje të Nigerisë është rritur në 50, njoftoi policia. Zëdhënësi i policisë Osman Ebubekir ka thënë se...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img