Lajme

Gjosha: Buxheti 2018 rrënon familjet shqiptare

Kryetarja e LGI, Klajda Gjosha e quan buxhetin e ardhshëm një rrënim për familjet shqiptare. Duke folur për Konventën e LGI të një dite...

Në ora 14 fillon numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë

Votat me kusht, ato me postë dhe votat e personave me nevoja të veçanta të zgjedhjeve të 19 nëntorit janë ato që kanë mbetur...

Tiranë, forum diskutimi për zhvillimin e bujqësisë

U organizua sot në Tiranë forumi i diskutimit “Asistenca për qytetarët-Bujqësia dhe Agrobiznesi”, ku në fokus të diskutimeve ishin shërbimet ndaj qytetarëve në vështirësi...

Irak, ushtria nis operacion kundër DEASH-it në rajonin shkretëtinor

Ushtria e Irakut ka nisur operacion për pastrimin e rajonit shkretëtinor nga organizata terroriste DEASH. Në një deklaratë me shkrim nga gjeneral-lejtnant Abdulemir Jarullah, përgjegjës...

Kurti: Nuk do të ketë rezultat tjetër, as në Prishtinë e as në Prizren

Akuzat e ish-kryetarit të gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons për qasje diskriminuese dhe paragjykuese nga gjykatësit e EULEX-it për ish- pjesëtarët e UÇK-së, ka...

Basha: Shqipëria, zonë e lirë për krimin

Lulzim Basha thotë se Shqipëria është shndërruar në një zonë të lirë për krimin dhe shton se krimi luftohet vetëm me largimin e Edi...

Vetëvendosje e LDK përplasen ashpër në Kuvend

Përgjatë zhvillimit të seancës së Kuvendit të Kosovës edhe pas daljes së pozitës nga salla e Kuvendit, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili ka...

Shqipëri-Greqi, patrulla të përbashkëta policore në kufi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kostandinos Cukalas. Në takim, dy drejtorët rikonfirmuan...

Britani, dhjetra të evakuuar pas reshjeve intensive

Dhjetra njerëz të bllokuar u shpëtuan mbrëmjen e së enjtes nga shtëpitë e tyre të përmbytura në Midlands të Britanisë së Madhe. Disa pjesë të...

Kryeministri i Bullgarisë mbërrin në Maqedoni, fillon seanca qeveritare

Kryeministri i Republikës së Bullgarisë, Bojko Borisov, i cili u prit nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev, ka mbërritur në qytetin e Strumicës,...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img