Lajme

“Gjermania dhe Franca do të kenë parasysh interesat e sigurisë së Turqisë”

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel deklaroi se vendi i tij dhe Franca do të kenë parasysh interesat e siugurisë së...

Britania mund të ndërmarrë masa kundër kriptovalutave

Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, paralajmëroi se vendi mund të ndërmarrë masa ndaj kriptovalutave. "Mund të nevojitet ndërmarrje masash kundër formave të përdorimit dhe përdorimit...

Punonjësit europianë punojnë 40.3 orë në javë

Një punonjës me orar të plotë të punës në Bashkimin Europian (BE) ka punuar mesatarisht 40.3 orë në javë në vitin 2016, bëri të...

Zvicra është vendi më i lirë në botë

Sipas një raporti të publikuar sot në Indeksin e Lirisë Njerëzore, Zvicra është vendi më i lirë në botë. Indeksi përdor 79 tregues të lirive...

Sommaruga kërkon një mekanizëm për ndarjen e aplikimeve për azil

Një mekanizëm që do të bënte ndarjen e aplikimeve për azil do të mundësonte forcimin e sistemit evropian të azilit për të qenë në...

Zvicër, protesta për pjesëmarrjen e Trumpit në Davos

Pjesëmarrja e presidentit amerikan, Donald Trump, në Forumin e 48-të Ekonomik Botëror (WEF) në Davos të Zvicrës, protestohet në mbarë vendin. Në shumë qytete të...

Greqi, punonjësit e shëndetësisë në grevë

Mjekët dhe punonjësit e tjerë të sektorit të shëndetësisë në Greqi kanë hyrë në një grevë, në shenjë proteste për masat shtrënguese dhe kushtet...

Veliaj: Pagesa për të rinjtë që bëjnë praktikën e punës në Bashki

Të gjithë ata që do të kryejnë praktikën e punës në Bashkinë e Tiranës do të marrin edhe një pagesë. Në fjalën e mbajtur gjatë...

Scott: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Kosova dhe Serbia

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott ka thënë se vazhdimi i dialogut Prishtinë-Beograd është shumë i rëndësishëm për normalizimin e marrëdhënieve në mes...

Ministri turk për Çështjet BE-së vizitë në Bruksel

Ministri i turk për Çështjet e Bashkimit Europian, Omer Çelik, sot në Bruksel është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Punëve të Jashtme dhe...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img