Lajme

LSHB kërkon bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës në një shtet

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka kërkuar bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës në një shtet, si pjesë e procesit të jetësimit të Shqipërisë së...

10 vendet më të mira për të skijuar, tri vendet e para mbahen nga Zvicra

Zvicra është pa dyshim një nga vendet më të bukura, në të gjitha stinët, e veçanërisht në atë të dimrit. Alpet zvicerane janë një pasuri...

Thaçi në Paris: Kosova po zhvillohet politikisht dhe ekonomikisht

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik...

BE-ja e quan “partner strategjik” Turqinë

Zv/presidenti i Komisionit Evropian për vendet e punës, rritjen ekonomike, investimet dhe konkurrencën, Jyki Katainen, ka deklaruar se Turqia dhe Bashkimi Europian (BE) janë...

Egjipt, protestë pranë xhamisë Al Azhar kundër deklaratës së Trumpit për Jerusalemin

Më shumë se dy mijë persona organizuan një demonstratë pas namazit të xhumasë jashtë xhamisë Al-Azhar në lindje të Kajros për të protestuar kundër...

37% të zviceranëve blejnë online

Qytetarët e Zvicrës vazhdojnë shprehinë e blerjeve jashtë vendit ndërsa, kohëve të fundit, ata gjithnjë më shumë praktikojnë të blejnë online. Sipas një studimi të...

Bazel: Votohet kundër ndalesës së taksave drejtpërdrejt nga paga

Në Kantonin e Bazelit (Basel-Stadt), tatimet e të punësuarve as në të ardhmen nuk do të merren në mënyrë të drejtpërdrejtë nga pagat e...

Pas Ylli Hoxhës dhanë dorëheqje nga Kryesia e VV edhe?

Fjalët që qarkullonin në opinion ditëve të fundit për përçarje në Vetëvendosje, u konfirmuan sot, pas publikimit të dy letrave që flisnin fillimisht për...

“Kosova kontribuon në sigurinë rajonale”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim udhëheqësit e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s në Kosovë (NALT), kryesuar nga drejtori i...

Lavrov: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, në kundërshtim me të gjitha marrëveshjet

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov, sot në Vjenë deklaroi se vendimi i SHBA-ve i cili njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, është në...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img