Shqipëria

Festat e fundvitit/ Tallja e qeverisë: Ja sa shpërblim do të marrin pensionistët

Rreth 650 mijë pensionistë pritet të marrin një shpërblim për festat e fundvitit, ndërsa gjithccka do të përcaktohet pas vendimit që pritet të miratohet...

Berisha: Shqipëri-Kosovë, ja si Edi Rama mbajti të ngrira marrëdhëniet dhe problemet që…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar për mbledhjen e përbashkët të qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës, e cila u zhvillua në Korçë. Berisha në...

Nënshkruhen 12 marrëveshje, Rama: Mbledhja s’është provokim. Haradinaj: Unifikim doganor

Pas nënshkrimit të 12 marrëveshjeve të bashkëpunimit, Rama dhe Haradinaj dolën në një konferencë për mediat. “Mbledhja flet vetë për një bilanc arritjesh të rëndësishme...

Bushati: Ne do të angazhohemi për liberalizim të vizave për Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, tha se që nga mbledhja e vitit të kaluar në mes të dy qeverive, ka...

Fillon mbledhja e përbashkët qeveritare Shqipëri-Kosovë

Në qytetin e Korçës ka filluar mbledhja e përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës. Fillimisht është pritur me ceremoni zyrtare delegacioni i...

Fatura 1 mln dollarë, socialistët kërkojnë hetim

Partia Socialiste e ka pyetur sot kreun demokrat Lulzim Basha se ku i gjeti 1 milionë dollarët me të cilat pagoi kompaninë lobuese në...

Vlerësim për “Gjurmë shqiptare”; Gazetarit Marin Mema i jepet çmimi “Hasan Prishtina”

Gazetari i Top Channel, Marin Mema është nderuar me çmimin “Hasan Prishtina” nga shoqata per kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e tyre. Në...

Aksidentohet eskorta e Ramës, plagosen dy persona në rrugën Pogradec-Korçë

Dy automjete të eskortës së kryeministrit Rama u përfshinë në një aksident në hyrje të qytetit të Korçës. Aksidenti ndodhi rreth orës 13:30 të...

Akuzat e Bashës, reagon Ahmetaj: Projektet të certifikuara ndërkombëtarisht

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ka reaguar pas akuzave të ngritura ditën e sotme nga kreu i PD, Lulzim Basha për ndërtimin...

“Samiti i Studentëve 2018”, Veliaj: PS, gjithmonë e hapur për të rinjtë

Pas çeljes së ceremonisë së përvjetorit të Pavarësisë së Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi edhe një bashkëbisedim me të rinjtë pjesëmarrës në “Samitin e...

Të fundit

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.

Korea e Jugut përballet me një kllaster të ri infeksionesh me COVID-19

Një kllaster infeksionesh përreth zonës së Seulit të Madh i ka shkaktuar Koresë së Jugut edhe një sfidë tjetër për të luftuar...
- ISLAMSHOP.CH -