Shqipëria

Mblidhet Komiteti i EC: Kujdes në jug!

Reshjet që kanë goditur vendin në 24 orët e fundit cilësohet si reshjet më të mëdha në vlerë absolute në histori nga Emergjencat Civile. Kryeministri...

Përmbytja e autostradës, Rama: Akuza qesharake! Ja shkaqet

Kryeministri Edi Rama i cilësoi qesharake akuzat se përmbytja në autostradën Tiranë-Durrës erdhi si pasojë e hapjes së liqenit të Kasharit. Rama tha se aktualisht,...

Xhafaj: Ndërhyrjet në lumenj e kanalizime, përkeqësojnë situatën

Në mbledhjen e Komitetit për Koordinimin dhe Menaxhimin e Emergjencave Civile, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se jo vetëm reshjet e dendura janë...

Shënohet viktima e parë nga përmbytjet në Shqipëri

Situata e përmbytjeve ka sjellë edhe humbjen e parë të jetës. Një ambulancë është përmbysur në Laç, ndërsa ka humbur jetën personi që shoqëronte të...

Rama: Banorët e zonave në rrezik të evakuohen

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ai i Bujqësisë, Niko Peleshi, kreu i Policisë së Shtetit Haki Çako dhe...

Veliaj: Më e keqja për Tiranën ka kaluar, problem uji i pijshëm

Për kryebashkiakun Erion Veliaj për Tiranën më e keqja ka kaluar, por në orët në vazhdim mbetet problem furnizimi me ujë të pijshëm. “Disa nga...

Moti i keq, MB: Evitoni lëvizjet e panevojshme

Nisur nga situata e rënduar si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë gjatë ditëve të fundit dhe ditëve në vazhdim të fillim muajit...

Moti i keq, pezullohen fluturimet në Rinas

Moti i keq ka sjellë përmbytje edhe në pistën e aeroportit të Rinasit, çka ka bërë që autoritetet të urdhërojnë pezullimin e fluturimeve. Gjithashtu, raportohet...

Përmbytjet, mbi 300 të evakuuar. Del dhe Vjosa nga shtrati

E zhytur në ujë Shqipëria kaloi një natë të vështirë, por duket se më e keqja nuk ka mbaruar. Të paktën 315 persona janë...

Autostrada e kalueshme në një anë, e lirshme rruga e Ndroqit

Autostrada Tiranë-Durrës qarkullohet me vështirësi, pas bllokimit të një nate më parë për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Autoritetet përkatëse bëjntë të ditur...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img