Shqipëria

Rama nuk lejon vendosjen e shtatores së Rugovës në Tiranë, Berisha e përkujton

Ish-kryeministri i Shipërisë, Sali Berisha, ka përkujtuar sot 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës, Ibrahim Rugova. Përmes një statusi në Facebook, Berisha...

Kryemadhi: Harrojini flamurët politikë, në 27 Janar protestoni për një Shqipëri Europiane

Kryetarja e LSI-së,Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me strukturat e kësaj force politike në njësinë 11. Kryemadhi ju bëri sërish apel qytetarëve për tu...

Të rinjtë bëjnë thirrje për protesta, japin arsyet

Opozita ka thirrur ditën e shtunë në 27 janar një protestë popullore. Krerët e partive janë shpërndarë në takime nëpër Shqipëri, për të ndërgjegjësuar...

Tirana gjelbërohet me 77 mijë pemë të reja

Aksioni i nisur nga Bashkia e Tiranës e ka çuar numrin e pemëve të mbjella në 77 mijë. Kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se faza e...

Nga Pogradeci, Basha: Protesta e 27 janarit, bashkimi i shqiptarëve kundër padrejtësisë

Plot 6 ditë përpara protestës së opozitës, tregtarë të mishit në Pogradec i treguan kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sesi vendimi i qeverisë...

Emërime “nën hetim”, Julian Balliu ishte prej një viti në dosjet e Prokurorisë

Ish-shefi i Qarkullimit Rrugor të Lushnjes, Julian Balliu, edhe pse ka qenë prej gati një viti nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda,...

Tragjedi në Tiranë, djali qëllon me armë një vajzë dhe më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Një djalë ka qëlluar me armë një vajzë dhe më pas ka qëlluar edhe veten. Ngjarja ka ndodhur...

Igli Totozani: Shqiptar, serbë e grekë, përqafohuni sot, mos u trembni nga historia!

Ish-avokati i popullit Igli Totozani është shprehur se Dita e Përqafimeve është më e bukur dhe e nevojshme aty ku llava e urrejtjes, inatit...

Basha jep arsye të tjera pse duhet protestuar në 27 janar

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka vazhduar takimet e tij nëpër Shqipëri për tu bërë thirrje shqiptarëve që ti bashkohen në protestën e 27...

Bizneset japin alarmin: TVSH-ja do të na fundosë!

Norma e vetëpunësimit në Shqipëri është më e larta në të gjithë Europën. Të shumtë janë ata, që për t’i shpëtuar papunësisë, kanë çelur...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img