Shqipëria

Koopman: Vendet e rajonit, ndryshime ambicioze në legjislacion për përafrim me BE

Shefi i Drejtorisë së Përgjithshme për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, (DG Near), Gert Jan Koopman deklaroi sot nga Tirana se “ka mbetur vetëm një muaj...

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, Rama dhe pjesëmarrësit bëjnë foton familjare

Ashtu si dje, pjesëmarrësit në samitin e Ballkanit Perëndimor me BE, kanë bërë dhe foton familjare, siç e përcakton edhe protokolli. Të pranishmit, presidentë e...

Zelensky: Falenderoj Shqipërinë për mbështetjen e Ukrainës dhe paketave të ndihmës

https://www.youtube.com/live/etl1Mit8vKA?si=EvE6-ug-yVc-lP6c Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, në një deklaratë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka falënderuar për bashkëpunimin dhe ndihmën ndaj vendit të tij. Ai...

Rama: Shqetësim kur mbështetja për Ukrainën ngec dhe shndërrohet në problem

https://www.youtube.com/live/etl1Mit8vKA?si=gfHPiiSmOvWJdG00 Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po mban një konferencë të përbashkët me presidentin e Ukrainës Volodymir Zelensky, me të cilin bashkëorganizuar edhe Samitin për...

Zhupa: Kundër devijimit të Shushicës, ligji i ri masakron parqet kombëtare

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa përmes një deklarate ka shprehur mbështetjen për protestën e disa banorëve dhe aktivistëve që sipas saj janë kundër devijimit...

Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

Tabaku: Gjykata të mos bëjë precedentë

Deputetja Jorida Tabaku ka depozituar bashkë me kolegë të saj një padi në Gjykatën Kushtetuese për ligjin për tatimin mbi profesionet e lira. Ajo tha...

Koliqi: Shtresa e mesme po goditet nga qeveria

Një grup përfaqësues i opozitës i përbërë nga dy deputetet Jorida Tabaku dhe Sorina Koti si edhe Emilia Koliqi kanë dorëzuar një padi në...

Zelensky në Samitin për Ukrainën në Tiranë: Regjimi i Putinit duhet të humbasë

https://www.youtube.com/live/yppimJI3w30?si=08iQu5Fd1jeBp4DV Presidenti i Ukrainës Vlodymir Zelensky ka deklaruar në Samitin për Ukrainën në Tiranë, se regjimi i Putinit të humbasë. Zelensky: Falenderoj Ramën për mbështetjen tuja...

Nis Samiti për Ukrainën, Rama: Lufta nisi nga një ëndërr e vjetër perandorake.

https://www.youtube.com/live/yppimJI3w30?si=Unm6Jmcb4UEo0y3E Kryeministri Edi Rama, si i zoti i shtëpisë, ka hapur sot punimet në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Kreu i qeverisë shqiptare...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img