Shqipëria

“Inicioi për muzikën shqiptare një erë të re”, Meta vlerëson me titullin “Nderi i Kombit” kompozitorin e shquar Çesk Zadeja

Presidenti Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie solemne të zhvilluar në Universitetin e Arteve, kompozitorin dhe muzikantin e shquar shqiptar...

Tropojë/ U kap me armë dhe me më shumë se 10 mijë euro, pranga 29-vjeçarit

Një person që qarkullonte me armë zjarri pistoletë dhe një shumë të konsiderueshme në euro me vete, është prangosur nga Policia e...

Braçe: Rrëmbimi, vrasja, e zhdukja e Remzi Hoxhës krimi më i madh i regjimit të Sali Berishës!

Zhdukjen e biznesmenit Remzi Hoxha, zv.kryeministri Erion Braçe e quan rrëmbimin, torturimin, si dhekrimin më të madh të regjimit të Sali Berishës...

“S’është luftë gjelash. Mos prisni të kacafytem”, Basha sfidon kryeministrin: Modeli që unë ofroj, ndryshe nga ai i Ramës. Kërkon të më çojë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sfiduar sot kryeministrin Edi Rama, pasi i ka kërkuar dhe përballje publike me të. Në...

“Mos të rrezikojmë mbylljen”/ Rama apel pronareve të lokaleve: Mos e sfidoni shtetin për ca lekë më shumë, do merrni goditje marramendëse

Kryeministri Edi Rama në pritjen e 60 respiratorëve të rinj që iu shtuan sistemit shëndetësor falë NATO e SHBA, u bëri apel...

Gjonaj: Vitin tjetër mbyllet burgu i Zaharisë! 110 të dënuar në regjim të mbikëqyrjes së veçantë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj bëri me dije në Kuvend se vitin tjetër do të mbyllet burgu i Zaharisë për shkak të...

Ndryshimet në ligjin për krimet e komunizmit/ Murrizi: Komunistët e kanë dreqin në bark, burrat e gratë e Kuvendit s’kanë këllqe të ndahen nga...

Opozita parlamentare ka shprehur hapur kundërshtimin për dy nismat “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10.242, datë 25.02.2010, “Për Institutin...

Gjykimi i shkurtuar për Dajtin/ Shtyhet për të disatën herë seanca ndaj 3 gjyqtarëve

Shtyhet për të disatën herë seanca ndaj 3 gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin. SPAK ka...

Rritet buxheti për infrastrukturën/ Më shumë fonde sesa për shëndetësinë

Pavarësisht se vendi po kalon një emergjencë shëndetësore dhe një krizë të thellë për shkak të pandemisë, ku fondet buxhetore duhet të...

Vasili nxjerr deklaratat e Ramës për porte e aeroporte ndër vite: Do t’i zërë fytin shqiptarëve me gënjeshtra

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat nga selia e partisë së tij, komentoi konferencën e kryeministrit Rama ku...

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.
- ISLAMSHOP.CH -