Shqipëria

Ruçi: PABSEC, hap i rëndësishëm drejt bashkëpunimit mes vendeve themeluese

    Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë dhe kryesuesi i radhës së Asamblesë Parlamentare për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC), Gramoz Ruçi, tha se...

“Rritja ekonomike në Shqipëri do të vazhdojë edhe në të ardhmen”

    Ekonomia në Shqipëri arriti rritjen më të madhe në 10 vite me 3.84 për qind dhe do të vazhdojë me këto ritme edhe në...

Zyrtarët e lartë në Marche: Projekti për shqipen, i realizueshëm

    Kurset e gjuhës shqipe në shkollat italiane të rajonit të Marche mund të bëhen shumë shpejt realitet. Në takimin e zhvilluar me Presidentin e...

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para ministrisë

    Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në “Facebook”, vetë kryeministri,...

Vetting edhe Adriatik Llallës? KPA shqyrton sot kërkesën

    Kolegji i Posaçëm i Apelimit shqyrton sot çështjen e ish kryeprokurorit Adriatik Llalla. Mësohet se vetë Llalla nuk do të jetë në seancë, por...

Tiranë, tubim në mbështetje të popullit palestinez

    Një grup qytetarësh kanë organizuar në Tiranë një tubim paqësor në mbështetje të popullit palestinez, pas martirizimit të dhjetëra palestinezëve nga forcat izraelite gjatë...

Akuzat e opozitës ndaj Xhafajt: Rama: Flas nesër!

Kryeministri Edi Rama do të flasë paraditen e së mërkurës në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Jemi të...

Stamboll, Gramoz Ruçi takon zv/kryetarin e parlamentit turk

Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka zhvilluar takim në Stamboll me zëvendëskryetarin e Parlamentit të Turqisë, Ahmet Aydin. Ruçi gjendet në Turqi për...

Iu ndërpre vettingu për shkak të dorëheqjes, Apeli shqyrton rastin e gjyqtares Mirela Fana

Gjyqtarja e Gjykatës së Lartë, Mirela Fana dha dorëheqjen në fund të janarit të vitit 2017, menjëherë pasi hyri në fuqi ligji i vettingut. Për...

Veliaj: Tiranë-Plepa do të rindërtohet

    Aksi Tiranë-Plepa do të rindërtohet dhe lajmi bëhet i ditur nga kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në turin e dëgjesave për bashkëqeverisjen. Në...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img