Shqipëria

Naftëtarët e Ballshit në protestë, marshojnë drejt Tiranës

Rreth 200 punonjës të Uzinës së përpunimit të thellë të naftës në Ballsh janë nisur në këmbë drejt Tiranës. Marshimi është një formë proteste për...

Me Xhaminë e Namazgjasë Turqia bëri realitet ëndrrën 100-vjeçare të popullit shqiptar

Në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, punimet për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë vazhdojnë pa ndërprerje, ndërsa aktualisht ajo ka marrë pothuajse pamjen e plotë...

Basha takim me banorët e Kombinatit, fton shqiptarët në protestë

Lulzim Basha e nisi nga Kombinati turin e takimeve me qytetarët. Kreu i PD i ftoi shqiptarët të bashkohen me protestat e opozitës. “Kjo situatë...

Vota në OKB, Presidenca: Na njoftuan me SMS pas votimit

Vota e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara për Jeruzalemin vijon të prodhojë debate në vend. Mesditen e së martës ka reaguar përsëri institucioni i...

Basha: Ka krizë kushtetuese. Me LSI-në, front opozitar

Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeprokurori i përkohshëm do të përdoret për mbylljen e dosjeve të mëdha nën hetim. Basha thotë se përmes kësaj...

Shqipëria ka 8 miliardë euro borxhe të jashtme

Stoku i borxhit të jashtëm Shqipërisë, publik dhe privat, ka arritur në gati 8 miliardë euro në gjashtë mujorin e parë të vitit. Banka e...

Helsinki: Bëni amnisti. Brenda janarit, kërkesë drejtuar Kuvendit

Një ditë pas lajmit të Top Channel se këtë vit nuk do të ketë amnisti për të dënuarit që vuajnë dënimet penale, ka reaguar...

Prokuroria e Përgjithshme kërkon heqjen e mandatit për dy deputetë

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar ditën e sotme heqjen e mandatit për dy deputetë të Kuvendit. Mësohet se bëhet fjalë për deputetin e Lëvizjes Socialiste...

Pjesa e dytë e Bulevardit të ri hapet në fillim të vitit

Segmenti i dytë i Bulevardit të Ri do të hapet në fillim të vitit të ardhshëm, dhe këtë e bëri të ditur vetë kryebashkiaku...

Bushati në familjen e Florencit në Shkodër: Presim përfundimin e hetimeve

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka vizituar në Shkodër familjen e 23-vjeçarit që ndërroi jetë në Francë, për t’u shprehur ngushëllimet dhe mbështetjen e...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img