Shqipëria

Rrezikohet kreu i Kushtetueses. KPK gjen probleme në pasurinë e Bashkim Dedjas

I 13 që doli para vetting-ut ishte kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, interesat e të cilit u përfaqësuan nga avokati Maks Haxhia. Komisioni i...

Rama liron nga detyra zv. ministren e Jashtme Kleopatra Maliqi

Zv.ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Kleopatra Maliqi është liruar nga detyra, sipas vendimit të botuar në Fletoren Zyrtare. Vendimi është marrë një ditë...

Euro, rekord historik. Rritet me 2.33 lekë brenda një dite të vetme

Zhvillimet në tregun e brendshëm valutor kanë marrë një kthesë të fortë këtë të premte, teksa euro shënoi një forcim rekord ndaj monedhës kombëtare...

Rama “hap” në Fier 100 vende pune: te TAP-i pas 2020-ës

Nga Fieri, kryeministri Rama dha lajmin e hapjes së shpejti të dhjetra vendeve të punës në zonë. Kjo pas nisjes punimeve të stacionit të...

Euro nis të rritet; Ekspertët: Në 5 muaj dëmtoi rëndë eksportet

  Vendimi i Bankës së Shqipërisë për të blerë euro në treg ka dhënë efekte të menjëhershme në kursin e këmbimit. Këtë të enjte monedha...

Çmim për projektin e BERZH për Hekurudhën Shqiptare

  Rehabilitimi i linjës hekurudhore Tiranë-Durrës dhe ndërtimi i linjës së re drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës fiton çmimin e EMEA Finance “Projekti më i...

Shqiptarët, të diskriminuarit e mëdhenj të tregut gjerman të punës

Shqiptarët janë më të diskriminuarit në tregun e punës në Gjermani. Këtë tregon një studim i realizuar mbi konkurrimet për vend pune nga organizata...

Aksidentohet zjarrmëtari në minierën e Bulqizës

    Zjarrmëtari i një miniere kromi në Bulqizë është aksidentuar rreth orës 10.30 të paradites. Menjëherë është ngritur grupi hetimor ku nga verifikimet paraprake kanë konstatuar...

Kalonin në kolaudim mjete me mangësi teknike, 4 në pranga

Një inxhinier dhe tre agjentë kompanish sigurimi të mjeteve janë vënë në pranga në sajë të operacionit policor “Kolaudimi 2”. Në pranga ra Albert Allushi,...

Pasuria i rrezikon ngeljen kreut të Kushtetueses në testin e Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka gjetur disa shkelje në deklaratat e pasurisë për kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Në raportin e lexuar këtë...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img