Shqipëria

Procesi i llogaridhënies, grupi i PS: Ministrat jo vetëm në qarqet që janë drejtues politikë

    Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë vetëm në mbledhjen paraprake me ministrat dhe kryesinë e grupit parlamentar të partisë Socialiste, ndërkohë që në të...

Integrimi, ministri polak: Një afat i caktuar, një shpresë reale për Ballkanin Perëndimor

    Polonia, si një nga shtetet që ka kaluar të njëjtën eksperiencë si vendi ynë për tu anëtarësuar në Bashkimin Europian, është pro përcaktimit të...

Të fshehur në kamion për në BE, gjenden mes rrobave 4 shqiptarët

    Katër persona, të cilët janë të parregullt në vendet e BE-së, kanë zgjedhur të kalojnë kufirin shqiptar përmes portit të Durrësit duke u fshehur...

Rama: Kjo do të jetë “Lana e Dytë”

    Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook këtë mëngjes projektin e qendrës së Fierit, duke e quajtur “Lana e Dytë”.  “Mirëmëngjesi dhe me këtë projekt...

Breshëri dëmton prodhimet në Lunxhëri. Fermerët: Kostoja, tepër e lartë

    40% e prodhimit vjetor të vreshtave dhe ullirit mendohet të jetë dëmtuar në krahinën e Lunxhërisë në Gjirokastër, gjatë fundjavës. Një stuhi breshëri që zgjati...

Përmbyset kamioni në “Rrugën e Kombit”, ndërron jetë shoferi

    Një person ka humbur jetën nga një aksident në “Rrugën e Kombit” mëngjesin e sotëm. Viktima është drejtuesi i një kamioni, i cili ka humbur...

Bulevardi i Ri, Bozdo: Rama bllokoi Bashën për të ndërtuar vetë kullat

Në inaugurimin e segmentit të dytë të Bulevardit të Ri të kryeqytetit, kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj vendosën theksin tek ecuria e ngadaltë...

Shfrytëzimi i pyjeve, përplasje në Këshillin Bashkiak të Bulqizës

    Këshilli Bashkiak i Bulqizës shtyu për herë të dytë mbledhjen e mbartur të muajit prill, pas debateve për ndërtimin e një rruge dhe shfrytëzimin...

Skandali i Gulf; Kompania ndërkombëtare: Faji i partnerit shqiptar

    Kompania ndërkombëtare e tregtimit të karburanteve Gulf Oil, ka hequr përgjegjësinë nga vetja për skemën e mashtrimit në Shqipëri, duke ja lënë fajin tërësisht...

Ahmetaj: Së shpejti Rrogozhina bëhet lagje e Tiranës

    Pas çeljes së tenderit për aksin Thumanë-Kashar, qeveria ka premtuar ndërtimin edhe të pjesës tjetër të kësaj rruge, atë nga Kashari në Rrogozhinë. “Ajo që...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img