Shqipëria

PS akuzon PD për kontratën 1 mln dollarë: Lobim me para të dyshimta

Partia Socialiste ka akuzuar sot Partine Demokratike për lobime ndërkombëtare me para të dyshimta. Akuza është bërë nga kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla. “Shpenzimet...

PD: Kryeprokurorin nuk e zgjedh Rama! Do ta pengojmë

Në mëse se një rast, Partia Demokratike ka denoncuar zyrtarët e policisë për të cilët ka mandat arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Ikën policët e hashashit. Prokuroria kërkoi arrestimin, policia s’i gjen

Pak orë pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda firmosi urdhër-arrestet për tre ish-zyrtarë të Policisë së Shtetit, drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit për Cështjet...

Gjosha: Buxheti 2018 rrënon familjet shqiptare

Kryetarja e LGI, Klajda Gjosha e quan buxhetin e ardhshëm një rrënim për familjet shqiptare. Duke folur për Konventën e LGI të një dite...

Tiranë, forum diskutimi për zhvillimin e bujqësisë

U organizua sot në Tiranë forumi i diskutimit “Asistenca për qytetarët-Bujqësia dhe Agrobiznesi”, ku në fokus të diskutimeve ishin shërbimet ndaj qytetarëve në vështirësi...

Basha: Shqipëria, zonë e lirë për krimin

Lulzim Basha thotë se Shqipëria është shndërruar në një zonë të lirë për krimin dhe shton se krimi luftohet vetëm me largimin e Edi...

Prishja e kontratave, Vasili: Fatura e shtetit 2 miliardë euro

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar në Athinë me homologun e tij grek, Kostandinos Cukalas. Në takim, dy drejtorët rikonfirmuan...

Rama: Program agresiv për të nxitur punësimin

Zyrat e Punës dhe roli i tyre do të ridimensionohen si objektiv i Qeverisë për të nxitur punësimin. Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria ka...

Trafiku i drogës, Prokuroria kërkon arrestimin e 3 policëve

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar arrestimin e tre punonjësve të Policisë së Vlorës, në nivel drejtues. Urdhri i arrestit është dhënë pas hetimeve...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të shkulur narko-shtetin

Kryetarja e LSI-së, ka shfrytëzuar takimin me forumin e gruas së kësaj partie për të bërë thirrje të gjitha palëve që të bashkohen kundër...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img