Shqipëria

Kalon vettingun dhe prokurori Dritan Prençi

  Edhe prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi ka kaluar me sukses vettingun, në vendimin e dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Trupa gjykuese...

Spaho në Kuvend: Negociatat nuk hapen pa largimin e Xhafajt

  Negociatat nuk hapen pa largimin e Fatmir Xhafajt, është shprehur kreu i grupit parlamentar demokrat Edmond Spaho në seancën plenare. Ai thotë se vendet e...

Islamaj kalon me sukses vettingun: Përgjegjshmëria shpërblehet

  Përgjegjshmëria shpërblehet është shprehur anëtari i Gjykatës së Lartë Edmond Islamaj pas vendimit të KPK se ai e kalon me sukses vetingun.  Trupi gjykues vendosi...

Vetingu, prokurori i Tahirit, Dritan Prençi, pret sot rikonfirmimin në detyrë

  Prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi, pret sot vendimin e komisionit të Vetingut. Premçi, prokurori i dosjes "Tahiri:, doli të martën para Komisionit...

Rama në Opinion: jam me Ramazan dhe nuk e lexoj Biblën! Pse e tha dhe kujt ja tha!

Ka ngjarë me një diversion të ulët, ajo çfarë Blendi Fevziu sajoi si skenë një natë më parë në Opinion, ku i diktoi indirekt kryeministrin...

Guvernatori Sejko: Do blejmë valutë për të shmangur rënien e euros

Në një deklaratë për mediat, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko bëri të ditur se BSH do të ndërhyjë në treg, duke blerë...

Llalla në KPA, komisioneri publik: A është nënshkruar nga magjistrati dorëheqja e dërguar me postë?

Në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit ka nisur seanca për ish prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla, lidhur me procesin e rivlerësimit ndaj tij. Vetë Llalla...

Rama: 150 ndëshkime në administratë, çdo punonjës është i vëzhguar

Kryeministri Edi Rama tha se janë 150 raste punonjësish të administratës që kanë marrë ndëshkimet e merituara pas adresimeve të qytetarëve në platformën e...

“Presim çeljen e negociatave”, Bushati: Ballkani Perëndimor, “kopsht i lënë pas dore” nga BE

    Rajoni i Ballkanit Perëndimor, “një kopsht i lënë pas dore” nga BE thotë ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një...

Transportonin shtetas të huaj në Shqipëri, disa të arrestuar

    Policia e Shqipërisë ka arrestuar katër persona, shtetas shqiptarë, të cilët akuzohen për ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Arrestimi është kryer...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img