Shqipëria

Vlora pret kroçerën e parë për 2018, me 400 turistë gjermanë

Ende pa nisur zyrtarisht sezoni i ri, në brigjet e Vlorës të shtunën mbërriti kroçera e parë për këtë vit që solli rreth 400...

Nga Redi SHEHU: Përtej retorikave me Kirschbaum

Të gjitha mediat u fokusuan me të drejtë në një ndër etapat më të rëndësishme të proçesit integrues të Shqipërisë siç ishte edhe rekomandimi...

Veliaj: Parku i Liqenit të Vaqarrit do të kthehet në mushkërinë e tretë të kryeqytetit

Parku i Liqenit të Vaqarrit shumë shpejt pritet të kthehet në mushkërinë e tretë për kryeqytetin. Biznese dhe institucione shtetërore dhuruan 4 mijë pisha të...

Duke qëmtuar mbi paralajmërimet e Ramës në Asamble: kush janë ministrat që mund të largohen në shtator?

Edi Rama, edhe pse nuk përmendi konkretisht se kush ministra do të lëvizin në shtator, gjithsesi ai dha një indikacion. Kryeministri tha në mbledhjen...

Topalli: Sot u rrëzua Basha dhe Statuti i tij

Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka deklaruar se Lulzim Basha është rrëzuar këtë të dielë gjatë punimeve të Kuvendit...

Kuvendi i PD-së miraton statutin e ri, mungojnë kundërshtarët. Selami përplaset me Bashën

Partia Demokratike ka mbledhur Kuvendin Kombëtar në Pallatin e Kongreseve, ditën e dielë. Në Kuvend u miratuan ndryshimet në statut. Ndërkohë, mungonin kundërshtarët kryesorë...

Zgjedhjet lokale, PS filtron rikandidimet përmes pyetësorit dërguar kryebashkiakëve

Partia Socialiste po përgatitet për filtrimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm. Një grup pune i forumeve të PS-së, i përbërë nga...

Selami: Me këtë statut, PD-ja do të shkojë keq e më keq

Në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, Eduard Selami deklaroi në fjalën e tij se statuti i ri është më i keqi që ka pasur...

Kuvendi Kombëtar i PD-së, mbi 50 % e delegatëve pjesëmarrës/ Pritet miratimi i ndryshimeve statutore

    Partia Demokratike ka mbledhur sot Kuvendin Kombëtar për të miratuar statutin e ri të kësaj force politike. Nga 6882 anëtarë të Kuvendit, të pranishëm janë...

Korçë, lirohen kundrejt garancisë pasurore dy punonjësit e DRSHTRR-së

    Gjykata e Korçës ka dhënë këtë të dielë masën e sigurisë për dy punonjës të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor. Daniel Xhemo dhe...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img