Shqipëria

ONM dorëzon raportin për institucionet e drejtësisë, problem tensioni politik

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dorëzoi në Kuvend raportin e vlerësimit për katër kandidatët e Shoqërisë civile për një anëtar në Këshillin e Lartë të...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Skema lehtësuese si me energjinë

Edhe në reformën e ujit do të zbatohen skema lehtësuese, siç ndodhi me atë të energjisë. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka...

Integrimi, Meta në Kroaci: Jetike, agjendë gjithëpërfshirëse dhe afate konkrete

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Zagreb, Presidenti Meta është takuar me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitarović. Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e thellë për...

Kreu i Antikorrupsionit italian takohet me ministren Gjonaj

Kreu i Autoritetit Kombëtar Antikorrupsion në Itali, Raffaele Cantone mendon se për të luftuar korrupsionin në Shqipëri duhen marrë masa për ta parandaluar atë,...

Shorti, prokurorët që do të kalojnë në sitën e “Vettingut”

Në Prokurorinë e Përgjithshme u hodh shorti për rivlerësimin kalimtar të prokurorëve nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Në njoftimin e shpërndarë nga Prokuroria e...

Tirana përshëndet votimin e gjuhës shqipe në Parlamentin maqedonas

Miratimi nga Parlamenti maqedonas i ligjit për gjuhën shqipe është përshëndetur nga politika në Tiranë. Ilir Meta shkruan në rrjetet sociale se lajmin e ka...

Basha: 27 janar, mesazh kundër kapjes politike të drejtësisë

Lulzim Basha deklaroi se nuk mund të ketë Shqipëri në Europë kur drejtësia nuk ndëshkon krimin dhe korrupsionin. Në Kurbin kreu demokrat tha se...

Vasili: LSI të hënën në seancë. Ruçi të dorëhiqet

Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë të hënën në seancën hapëse të sesionit të ri parlamentar, sipas kreut të grupit Petriti Vasili. LSI mbështet...

Strasburgu dënon Shqipërinë: Të paguajë 14 mln euro për pallatin e Vlorës

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut dënoi Qeverinë shqiptare të paguajë mbi 13 milionë euro për të kompensuar pronarët e ish-kompleksit “Jon”, që...

Hetimi për pajisjen përgjuese, prokuroria nuk bën dot ekspertizën

Prokuroria e Tiranës shtyn edhe tre muaj të tjerë afatet hetimore për Imsi Catcher, një çështje kjo që qëndron e hapur prej dy vitesh...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img