Shqipëria

Përplasi 10-vjeçaren me furgon, policia e vë në pranga

Policia ka arrestuar në Burrel një 57-vjeçar, drejtues i një furgoni, i cili ka aksidentuar një 10-vjeçare. Bëhet e ditur se në pranga është vënë...

Kryemadhi: Rama të ikë vetë, nëse s’e bën, normale të largohet me luftë

Monika Kryemadhi ripërsërit se tashmë protestën në dorë e ka marrë populli dhe se opozita do të jetë në krah të tij. Por, e pyetur...

Kukës, protestuesit bllokojnë për 10 minuta qarkullimin në Rrugën e Kombit

Kuksianët vijuan edhe gjatë kësaj të enjteje protestën e tyre për lirimin e të arrestuarve për ngjarjet e pak ditëve më parë, kur u...

Lu: Çështja “Tahiri”? Jemi pranë ndjekjes penale

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu ishte i ftuar në emisionin ‘Opinion’, ku mbi të gjitha foli për reformën në drejtësi...

Protestat rikthehen të martën, Basha: Shqiptarët u bashkuan! Rama të lirojë 11 pengjet kuksianë

Në orët e pasdites së të enjtes, Lulzim Basha bëri një bilanc të ditës së parë të mosbindjes civile, ku opozita bllokoi katër akse...

Rinis protesta në Kukës, kërkohet lirimi i 11 personave që u lanë në burg

Një grup qytetarësh kuksianë janë mbledhur sërish para Komisariatit të Policisë duke kërkuar lirimin e 11 personave që u lanë në burg nga gjykata...

Meta takon zv.kryeministrin e Kroacisë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, priti në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Kroacisë, Damir Krsticeviç. Takimi është zhvilluar në selinë e...

I refuzojnë amendimin e ligjit që propozoi vetë, Majko largohet nga salla e Parlamentit

Opozita kishte zbritur në rrugë dhe nuk ishte e pranishme në seancën plenare të kësaj të enjteje, por pakënaqësitë nuk munguan në Kuvend. Deputetët votuan...

Opozita mblidhet pas bllokimit të rrugëve, shqyrtohet zgjerimi i protestës

Pas protestës duke bllokuar katër akse nacionale gjatë paradites, pasdite drejtuesit e opozitës janë mbledhur për në selinë e Partisë Demokratike. Takimi është bërë për...

Borchard: Ekstremizmi radikal në Shqipëri ekziston, por nuk është problem i madh

Misioni i OSBE-së në Shqipëri, në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë dhe Qendrën Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, organizuan në Tiranë konferencën me temë: “Parandalimi...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img