Shqipëria

Rikthehet dimri me shi e borë në Shqipëri

Vazhdon ndikimi i vranësirave të shpeshta me kthjellime të shkurtra në të gjithë vendi deri pas mesditës kur vranësirat shtohen dukshëm në territorin e...

I morën 7 mijë euro biznesmenit, ndalohen inspektorët tatimorë

Dy inspektorë tatimor të Fierit janë vënë në pranga për korrupsion pasiv, pasi i kishin kërkuar një biznesi si rryshfet 7 mijë euro. Policia e...

Paditet Kryeprokurorja, prokurori Gina e kallëzon për shpërdorim detyre

Një ditë pasi u lirua nga detyra si prokuror i komanduar në Elbasan, Dritan Gina paraqiti sot te Krimet e Rënda një padi për...

364 ankesa nga qytetarët, KPK: Mision provat e faktet për vendime korruptive në drejtësi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, një organ i ngritur në kuadër të reformës në drejtësi, që për kompetencë ka rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe...

Protesta, reagon PS: Opozita, interesat e ditës, mbi ato kombëtare

Socialistët kanë vendosur të forcojnë radhët. Kryesia e partisë së vetme në pushtet, ka diskutuar për zgjedhjet e drejtuesve në bazë, ndërsa në asamble...

Protesta në 27 janar, opozita takime me bazën për strategjinë politike

Mesditën e 27 janarit opozita do të udhëheqë përballë kryeministrisë protestën kundër qeverisë Rama. Pas takimeve me aleatët, kreu demokrat, Lulzim Basha mblodhi grupin...

Protestat e opozitës, Kryemadhi: Rezistencë në të gjitha frontet

Rezistencë në të gjitha frontet, në çdo familje dhe në çdo shesh është shprehur kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në takimin me kreret e...

Shkarkimi, Prokurori Gina: Urdhri arbitrar, refuzoj ta zbatoj

Prokurori Dritan Gina ka reaguar menjëherë pas shkarkimit të tij nga detyra si drejtues i Prokurorisë së Elbasanit. Dritan Gina e cilëson shkarkimin e tij...

Prokurorja Gashi padit Kryeprokuroren Arta Marku

Prokurorja Rovena Gashi ka paditur ditën e sotme në Gjykatën Administrative Kryeprokuroren Arta Marku, për lirimin e saj nga detyra si Drejtore e Marrëdhënieve...

Qeveria, borxh të verbërve. “Prej 2005-ës, për çdo person, 1 mijë euro”

Qeveria i ka sot çdo personi të verbër si dhe atij që e shoqëron 1000 euro borxh. Kreu i shoqatës së të verbërve, Sinan...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img