Shqipëria

Padi për vettingun, KSHH: Nuk ka transparencë

2018 sipas një vendimi të kabinetit Rama është shpallur si viti i Skënderbeut, por përveç kësaj ky vit pritet të jetë edhe viti i...

Bulevardi i ri i Tiranës, Veliaj: Projekt i madh gjelbërimi

Punimet për pjesën e mbetur, të Bulevardit të ri, për pak kohë sipas Bashkisë së Tiranës do të mbërrijnë në fund. Sipas kryebashkiakut Veliaj...

Politika në një vit të trazuar, nga çadra te kryeprokurori

Viti 2017 ishte vit zgjedhor. Por politika u fut në një ngërç që vuri në dyshim mbajtjen normale të zgjedhjeve, që u dekretuan fillimisht...

Sfidat e Shqipërisë për 2018

2017-ta i solli Shqipërisë një marrëveshje historike, ose të paktën si e tillë shihet e interpretohet reforma në drejtësi. Në sitën e hetimit për korrupsion...

Banka e Shqipërisë ia kushton kalendarin e 2018-ës, Skënderbeut

28 Nëntori 2017 shënoi çeljen e Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut, vit i cili do të kremtojë veprën e heroit deri më 28...

2018-a, vit kyç për të ardhmen europiane të Shqipërisë

2018-a është një vit kyç për Shqipërinë, sa i përket çeljes së negociatave në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Kjo ka qenë deklarata e...

Shqipëri, prodhimi kombëtar do të zgjerohet me 4.2%

Buxheti i vitit 2018 sipas ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj përcjell dy mesazhe kryesore: rritje ekonomike e lartë që krijon mirëqenie dhe...

Mandati i Aqif Rakipit, PDIU sulmon prokurorinë: Po kapërcen ligjin

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ditën e sotme për kërkesën e prokurorisë për heqjen e mandatit të deputetit, Aqif Rakipit. Me një...

Fatmir Xhafaj kërkon largimin e Haki Çakos nga kryepolic

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj i ka propozuar Kryeministrit Edi Rama emrin e drejtorit të ri të Policisë së Shtetit, që duhet...

Leku shqiptar, pjesë e performancave më të mira valutore

Në artikullin me titull “Nga bitkoini në belize, asetet më të mira dhe më të këqija në botë për vitin 2017”, agjencia private e...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img