Shqipëria

KLP, Avokati i Popullit çon kandidatët e shoqërisë civile

Katër kandidatë nga shoqëria civile u dërguan në Kuvend për vend vakant të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Alfred Balla, Andi Murataj, Entela Hoxha dhe...

Vasili: Ruçi, përgjegjës penal për shkatërrimin e Parlamentit

Për kreun e grupit parlamentar të LSI-së, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi duhet të mbajë përgjegjësi penale për ngjarjen e të hënës në seancën...

Takimi me Donald Lu, PD: Basha shprehu kundërshtimin e prerë kundër zgjedhjes së kryeprokurorit

Zyra e Shtypit e Partisë Demokratike thotë se në takimin që Lulzim Basha pati me Donald Lu këtë të mërkurë, kreu i demokratëve i...

Ruçi-Xhaferi: Shqipëria mbështetje për integrimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, po zhvillon një vizitë zyrtare dyditore në Shqipëri, ku fillimisht sot është takuar me homologun...

Berisha shpërthen kundër ambasadorëve Lu e Vlahutin

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi si të njëanshëm qëndrimin e mbajtur nga Ambasadori amerikan Donald Lu në lidhje me protestën e djeshme të opozitës...

Luan Rama: Arta Marku nuk është kryeprokurore e përkohshme

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama thotë se Arta Marku nuk është e përkohshme, por Prokurore e Përgjithshme zëvendësuese. Në një status në Facebook ai i...

Prokuroria kërkon pezullimin e tre gjyqtarëve për korrupsion

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar pezullimin nga detyra të tre gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit të Durrësit, për korrupsion. Nën hetim për korrupsion...

PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të opozitës

Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend një kërkesë për përjashtimin e disa deputetëve të opozitës për 10 ditë nga punimet parlamentare. Socialistët kërkojnë përjashtimin e...

Ambasadori Donald Lu takohet me Lulzim Bashën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald është takuar me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi zhvillohet në selinë e Partisë Demokratike, dhe...

Ruçi takon homolohun maqedonas, Talat Xhaferri

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pritur homologun maqedonas Talat Xhaferri në një vizitë zyrtare në Tiranë. Në konferencën e përbashkët Ruçi u shpreh se...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img