Shqipëria

“Unë i vogël pilot ëndërroja”. Batuta e Metës me Donald Lu

Promovimi i librit “Në Opinionin tim…” të autores Valbona Zeneli ka bërë bashkë në një sallë Presidentin Ilir Meta dhe ambasadorin e Shteteve të...

Kryeprokurori, Basha: Rama po bën harakiri

Lulzim Basha mblodhi fillimisht krerët e Partisë Demokratike në rrethe e më pas grupin parlamentar të kësaj partie për të diskutuar për protestën e...

Rama dhe Zaev vizitë në Pustec

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe homologu i tij i Maqedonisë, Zoran Zaev, u takuan sot me komunitetin maqedonas në Bashkinë Pustec. Në një njoftim...

Kryemadhi: Të protestojmë për të larguar banditët nga pushteti

Të protestojmë për të larguar banditët nga pushteti, shkruan kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një status në Facebook, referuar edhe protestët që do...

Vasili: Prokurori i përkohshëm plaçkë tregu e kryeminsitrit

Kreu i grupit parlamentar të LSI thotë se maxhoranca po e trajton Kryeprokurorin e Përkohshëm si plaçkë tregu. Në një status në Facebook thotë se...

Veliaj, larg skandaleve të qeverisë; “The Economist” flet për ambiciet e kryebashkiakut

Gazeta “The Economist ka bërë një shkrim për Tiranën, duke renditur punët e bëra gjatë dy vjetëve nga kryebashkiaku Veliaj, të cilin e vendos...

Mot i keq në Durrës e Vlorë. Pezullohen lundrimet e anijeve deri të dielën

Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën. Në Vlorë...

Veliaj takon Gros: Tirana dhe Shqipëria nuk kanë kohë për të humbur

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka pritur homologun e tij të Metz, Dominique Gros, ku diskutuar rreth mundësisë së projekteve të përbashkëta...

Takimi treditor i Korçës, Kotzias: Shpresojmë të mbyllim çështjet e hapura

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, si dhe Komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, kanë pasur një takim në kryeqytetin grek, ku kanë...

PD dhe LSI protestë para Kuvendit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbajën të hënën një protestë para Kuvendit. Mësohet se vendimi do të merret sot në mbledhjen...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img