Ja gjërat që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni një lugë qiqra çdo ditë

Mos i humb

Kosova në panik, 2658 raste aktive me koronavirus, ISHP thirrje qytetarëve për respektimin e masave

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se Numri total i rasteve pozitive është 18.626 raste nga 90.040 persona të dyshimtë...

Akuza për falsifikim dokumentesh, anëtari i KPA, Luan Daci përballet me të shkarkuarit nga vettingu

Gjykata e Posaçme kundër Krimit e Korrupsionit zhvillon sot seancën gjyqësore për anëtarin e KPA-së, Luan Daci. Bëhet me...

Përzgjedhja e hetuesve të BKH, ambasada e SHBA: Procesi të jetë objektiv dhe i bazuar në merita!

Ambasada Amerikane në Tiranë mbështet procesin e përzgjedhjes së hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit, strukturës kryesore që do të godasë korrupsionin...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...

Qiqrat janë burim i pasur i fibrave, përmbajnë karbohidrate, yndyrna të shëndetshme dhe shumë vitamania e minerale të tjera.

Ato janë një nga bishtanjoret më të hershme të kultivuara, që datojnë që nga periudha neolitike para-qeramikës.

Po ju sjellim në vëmendje efektet pozitive që ka konsumimi i qiqrave në shëndetin tonë.

  • Kocka më të shëndetshme
  • Humbje peshe
  • Ulni nivelet e sheqerit në gjak
  • Lëkurë më e mirë
  • Tretje më e mirë
  • Rritja më e mirë e flokëve
  • Ulja e presionit të gjakut dhe përmirësimi i shëndetit të zemrës
  • Shëndeti i përmirësuar i syve
  • Përmirësimi i funksionit të trurit
  • Mbrojtja nga sëmundjet
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...