LSI, Vasili: Krimi i bërë njësh me shtetin pengon investimet

Mos i humb

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574...

Policia izraelite arreston guvernatorin e Kudsit

Policia izraelite ka arrestuar guvernatorin e Kudsit, Adnan Ghaith, transmeton (AA). Një video e publikuar nga Qendra e Informacionit...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine.

Flota amerikane largon kapitenin e aeroplanmbajtëses “Roosevelt”, për “gjykim të dobët”

Marina amerikane ka liruar kapitenin e anijes aeroplanmbajtëse USS Theodore Roosevelt, e cila ishte goditur nga virusi, pasi ngriti alarmin publikisht dhe...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka deklaruar se aktiviteti Diplomacia Ekonomike është vetëm një farsë përsa kohë krimi është ulur në krye të qeverisë dhe përzë investimet e huaja.

“Që droga dhe krimi i organizuar janë ulur këmbëkryq në Shqipëri e thotë BE, SHBA, OSBE dhe gjithë mediat botërore. Kur e thotë opozita shqiptare, sipas kryeministrit dhe ca e ca të tjerëve që i rrijnë nga pas është faj, gabim dhe herezi”, ka deklaruar Vasili.

Ai ka theksuar se tashmë nuk ka asnjë dyshim se droga dhe krimi i bërë njësh me pushtetin po e shkatërrojnë vendin dhe përgjegjës për këtë është vetëm kryeministri.

“Përgjegjësia ka vetëm një emër, që është kryetrafikanti që urdhëroi të pengohej drejtësia për ish-ministrin e akuzuar nga Europa. Edhe për këtë e gjithë Europa po flet. Ndaj largohen investimet e huaja, sepse pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund, ndërsa krimi i mbështetur nga qeveria i rreh dhe i gjymton”, ka thënë Vasili.

Ai ka shtuar se, fjalimet e kryeministrit për diplomaci ekonomike janë një humor me të cilin qeshin e gëzojnë trafikantët dhe qajnë e hidhërohen shqiptarët./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...