Mbyllet shkolla 9-vjeçare në Blerimaj të Kavajës ,mësuesit e infektuar me COVID-19 , nis mësimin online

Mos i humb

Kryemadhi, homazhe në varrin e Ismail Qemalit: Bashkim e solidaritet. Të ndalim shpopullimin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka mbajtur homazhe në varrin e Ismail Qemalit, në kuadër të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Kryemadhi...

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Afganistani, vendi më i dëmtuar në botë nga terrorizmi

Instituti për Ekonomi dhe Paqe (IEP) me seli në Australi, ka publikuar "Indeksin Global të Terrorizmit 2020". Raporti mbi indeksin ka shqyrtuar...

Shpërthim i fuqishëm në Irlandën e Veriut/ Banorët evakuohen, një i plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Irlandën e Veriut mbrëmjen e djeshme, ku një person është plagosur e banorët janë evakuuar.

Është mbyllur shkolla 9- vjecare në Blerimaj të  Kavajës, pasi dy mësues kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Burime për median bëjnë me dije se 4 mësuesit e tjerë të shkollës 9- vjecare janë në pritje të përgjigjeve të tamponëve.

Deri në mbërritjen e përgjigjeve të tamponeve mbi gjendjen shëndetesore të tyre shkolla do të qëndrojë e mbyllur ndërsa mësimi për 40 nxënësit e saj do të zhvillohet online.

Vetem gjatë dy ditëve të fundit në Kavajë janë shënuar 13 raste të reja me covid-19 ndërsa në total janë mbi 60 raste aktive me koronavirus.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Covid-19 në Gjykatën e Lezhës, pezullohet pjesërisht puna

Covid-19 ka prekur edhe punën e gjykatave. Së fundi gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka pezulluar pjesërisht punën pasi covid 19 ka...

Kosova regjistron 14 viktima dhe 555 të infektuar me koronavirus në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të mërkurën 555 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,340 mostrave.

Lleshaj njofton hapjen e 6 zyrave të reja të aplikimit për dokumente biometrike jashtë Shqipërisë. Ja çfarë duhet të dini

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot për inspektim në zyrën e aplikimit për dokumente biometrike, në Njësinë Administrative nr. 6, Kombinat.

Krim i organizuar dhe prodhimi e shitje droge, OFL ‘u shkon në shtëpi’ dy të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy të dënuarve më parë. Ata janë Sh. L.,...

Batuta dhe debate te “Siguria”, Murrizi i kthehet Felajt dhe zbulon përvojën: Pusho se mezi e kalove Covid-in! Si e fitova gjyqin me policinë

Komisioni i Sigurisë, i mbledhur për të diskutuar “Ligjin për armët”, është shoqëruar me debate dhe batuta mes deputetëve.