Rekordi i rasteve me COVID-19 në Greqi, Athina i rikthehet Lock-Down nëse masat e reja nuk funksionojnë

Mos i humb

Arrestohen 2 persona, pezullohen 22 patenta gjatë 24 orëve në Tiranë

Dy drejtues mjetesh janë vënë në pranga gjatë 24 orëve në Tiranë për drejtim mjeti në gjendje të dehur që varionin nga...

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

Kundër masave anti-Covid, policia çeke shpërndan me gaz lotsjellës e topa uji mijëra protestuesë

Mijëra protestues, duke përfshirë tifozë “radikalë” të futbollit sipas policisë, u mblodhën në Sheshin historik të Qytetit të Vjetër për të protestuar...

“I qëllova unë, ja arsyeja”! Zbardhet dëshmia e autorit të atentatit ndaj kreut të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe: Jam penduar maksimalisht

Ilirjan Hasanaj, i cili u vetëdorezua në policinë e Shkodrës, pasi është i dyshuar për plagosjen e shtetasit Mentor Hasanaj, drejtor i...

Athina do t’i rikthehet Lock-Down në rast se masat që kanë hyrë në fuqi ditën e djeshme nuk funksionojnë.

Ditën e djeshme Greqia shënoi numrin më të lartë të rasteve të reja ditore me COVID-19, plot 453 dhe shumica ishin në rajonin e Atikës, aty ku ndodhet Athina.

Qeveria e bëri të qartë se mund të ketë një Lock-Down të lokalizuar vetëm për Athinën, meqenëse rastet tashmë janë në çdo lagje të kryeqytetit.

Greqia këtë fillim shtatori ka pësuar një rritje rastesh deri në rekordin e djeshëm. Ditën e djeshme hyri në fuqi rregullorja e re që nuk lejon më shumë se 9 persona në ambientet e brendshme,  në dasma e varrime jo më shumë se 20 persona, kurse punonjësit në sektor publik duhet të paraqiten të ndarë në 3 orare të ndryshme, 7,8 dhe 9 të mëngjesit, kurse në privat ka numër të limituar punëtorësh në ambientet e punës, si dhe punëdhënësit janë të detyruar të lejojnë punonjësit të punojnë nga shtëpia.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...