Sherr për pronën, parandalohet vrasja në Ndroq

Mos i humb

Dy persona janë arrestuar nga policia në Ndroq. Sipas informacioneve paraprake, një sherr ka nisur mes tyre për çështje pronësie. Konflikti ka agravuar deri në përdorimin e armëve dhe mjeteve të forta.

Arrestimi në flagrancë i shtetasve u bë pasi, në fshatin Shesh, Ndroq, shtetasi D. N. për motive pronësie ka goditur me mjet të fortë (kazmë) shtetasin E. D, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Konflikti ka agravuar më tej nga djali i shtetasit të dëmtuar, i cili ka marrë një armë gjahu të mbushur me fishekë, të cilën e posedonte me leje, ka tentuar të qëllojë shtetasin D. N., në banesën e tij, por nuk mundi dot falë veprimeve të shpejta të Policisë.

Gjithashtu, falë veprimeve të shpejta është bërë i mundur edhe bllokimi i armës së gjahut me fishekë, me të cilën ky shtetas dyshohet se do kryente krimin.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit