A ka shqiptarë të lënduar nga tërmeti në Turqi? Ja çfarë thotë ambasada jonë!

Mos i humb

IEA: Kërkesa globale për naftë mund të bie me 20 për qind për shkak të Covid-19

Kërkesa globale për naftë e cila është 100 milionë fuçi në ditë mund të bie me 20 milionë fuçi në ditë, pasi...

Vaksina për Koronavirus: Kur do të mund ta kemi?

Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit,...

Kërkohet përgjigje e përbashkët nga liderët e G20 kundër COVID-19

Organizata Amnesty International (AI) u ka bërë thirrje vendeve anëtare të grupit G20 të mobilizojnë resurset e tyre për të mbrojtur më...

Punonjësit sirianë të shëndetësisë thirrje popullatës të qëndrojë në shtëpi

Punonjësit sirianë të shëndetësisë që operojnë në rajonet e operacioneve "Dega e Ullirit" dhe "Mburoja e Eufratit" në veri të Sirisë duke...

Ndërkohë që Turqia po përballet me pasojat e tërmetit tragjik që la deri tani 22 viktima e mijëra të plagosur, sytë e të gjithëve janë në operacionin e shpëtimit nën rrënoja.

Ambasada jonë në Turqi ka bërë me dije se për fat deri tani nuk ka asnjë informacion që tërmeti të ketë prekur shtetas shqiptarë.

“Deri tani nuk kemi informacion për shqiptarë të lënduar.

Mbajmë kontakt me Ministrinë e Punëve të Jashtme për çdo informacion të ri”, shprehet ambasada, për “News 24”.

Ndërkohë ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se si pasojë e tërmetit kanë humbur jetën 22 persona, prej të cilëve 18 në Elazığ dhe 4 në rajonin Doğanyol në Malatya.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...