Lajme

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

“Shkollat pa ujë, pa dizinfektues e ngrohje, blejmë gjithçka vetë”, të rinjtë e Kukësit i ankohen Bashës. Kreu i PD: Planin e kemi gati,...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bashkëbisedim me disa të rinj në qytetin e Kukësit. Gjatë bisedës me kryetarin...

Angli/ Shpërthim i fuqishëm në punimet e ujit, ndërrojnë jetë 4 persona

Katër presona kanë humbur jetën nga një shpërthim i fuqishëm në një vendpunim të pastrimit të ujit në Avonmouth pranë Bristolit.

Nga dreka e Krishtlindjeve vetëm me familjen tek ndalimi i lëvizjeve mes rajoneve, ja dekreti i ri i Contes për rregullat anticovid

Qeveria e kryeministrit Conte ka miratuar dekretin e ri për rregullat e reja anticovid për festa.SHKOLLATMë 7 janar do të hapen shkollat...

Kontratat e NASA-s/ 1 USD për të marrë kampione në Hënë

NASA do të paguajë me 1 dollar një kompani për të mbledhur shkëmbinj nga Hëna, pasi ajo u pranua si ofertuesi fitues.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime...

Të dënuar për trafik droge, vjedhje, kanosje e grup kriminal, OFL iu çon formularët 5 tropojanëve e 1 kuksiani: Deklaroni burimet e pasurisë

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Po transportonte 11 emigrantë të paligjshëm, i riu s’i bindet urdhrit të policisë/ Braktis makinën dhe largohet, shpallet në kërkim

Një 29-vjeçar është shpallur në kërkim në Korçë pasi po transportonte 11 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bind urdhrit të Policisë...

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...
- ISLAMSHOP.CH -