Rajon

Mot i keq në Atikë, rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Greqinë perëndimore

Autoritetet greke janë në gatishmëri të lartë në zonat e prekura nga moti i keq që tashmë ka mbërritur në Greqinë perëndimore dhe veçanërisht...

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut kërkon pranimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Deputetja nga Maqedonia e Veriut, Arta Bilalli Zendeli në Asamblenë e Këshillit të Evropës tha se askush nuk mund të zhbëjë pavarësinë e Kosovës...

Meloni: Zgjerimi drejt Ballkanit Perëndimor të jetë prioritet i BE-së

Është urgjente që Bashkimi Evropian të zhvillojë një vizion të ri ndaj Ballkanit Perëndimor dhe të vendosë zgjerimin e rajonit ndër prioritetet e tij,...

Vuçiç: Pasoja të mëdha për Serbinë nëse nuk e pranojmë propozimin e Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se Serbia do të përballet me pasoja të rënda nëse nuk pajtohet me propozimin evropian për normalizimin...

Vuçiç do të japë dorëheqjen, pas kritikave për trajtimin e krizës në Kosovë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se do të japë dorëheqjen gjatë një takimi të partisë për shkak të kritikave për trajtimin e tij...

Vuçiq: Kam rezerva për një çështje, por nuk mund të tregoj cila është

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e BE-së, SHBA-së, Francës, Gjermanisë dhe Italisë tha se në ditët dhe javët në vijim...

Shqipëri- Mal i Zi, marrëveshje për njohjen e sigurimeve shoqërore

Shqipëria dhe Mali i Zi, finalizuan marrëveshjen në fushën e sigurimeve shoqërore. Në një njoftim për shtyp, Ministria e Financave dhe Ekonomisë bën të ditur...

Bërnabiç: Kërkojmë drejtësi!

Në pesë vjetorin e vrasjes së politikani serb Oliver Ivanoviç, ende askush nuk është dënuar për ngjarjen e rëndë. Pavarësisht se procesi gjyqësor ende vazhdon,...

Mali i Zi drejt bllokimit të mundshëm të negociatave me BE-në

Paralajmërimi se kriza politike dhe kushtetuese në Mal të Zi do të diskutohet në seancat e janarit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian...

Togos: Shteti afrikan tërheq njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme, Integrimit Rajonal dhe Diasporës i Togos, Robert Dussey, konfirmoi në në Beograd “mbështetjen e parezervë” për integritetin territorial të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img