Rajon

Dyshohet se vinin nga Shqipëria, sekuestrohen 10 mijë maska në Itali

Dhjetë mijë maska janë sekuestruara në portin e Ankonës, Itali nga Guardia di Finanza, maska që dyshohet të jenë prodhuar në Shqipëri.

Italia i jep Shqipërisë 90 mln euro kredi të butë dhe 5 mln euro grante

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane për të materializuar angazhimin që Italia mori në Konferencën Ndërkombëtare të Donatorëve që t’i ofrojë Shqipërisë prej...

Athinë: E kishte fshehur në magazinën e një vile luksoze, kapet me 205 kg kanabis 22 vjeçari shqiptar

Me 205 kg kanabis në banesën e tij u gjet një 22 vjeçar shqiptar, në vendin e quajtur Kineta, 20 km në...

Mjeku dhe pedagogu italian flet për situatën në vend: Sëmundja ka ndryshuar, nuk shohim më pneumoni.

Eksperti italian nxjerr një bilanc dhe ai thotë: “Virusi është më pak agresiv dhe unë besoj fuqimisht në vaksinën. Por ne nuk...

Pandemia, në Itali rikthehen shifrat e koronavirusit që u regjistruan në shkurt

Situata e pandemisë Covid 19 në Itali ditë pas dite shfaqet shqetësuese. Të dhënat e orëve fundit kanë rikthyer...

Në përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit synohet që partitë shqiptare në Maqedoni të ulen në një tryezë

Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Greqi, 6 të vdekur nga moti i ligë

Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të ligë që përfshiu siujdhesën greke Euboea (Evia).

Ministri i Jashtëm i Kroacisë: Vuçiqi në linjë të politikës së Millosheviqit për Serbinë e Madhe

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grliq Radman, i është kundërpërgjigjur presidentit serb, Arleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se...

Infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit pacienti që humbi jetën nga COVID-19

Një infermier shqiptar  në Itali është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se i ka vjedhur kartën e bankomatit një pacienti që humbi...

Greqi, masa shtesë për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19

Në Greqi qeveria ka vendosur të zbatojë masa shtesë për shkak të rritjes në numrin e rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...
- ISLAMSHOP.CH -