Europa

Mali i Zi, 6 raste të reja me koronavirus

Në Mal të Zi janë regjistruar 6 raste të reja të infektimit me koronavirus. Nga Instituti për shëndet publik...

Greqi/ Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës për punonjësit e sektorit privat, mes tyre mijëra shqiptarë

Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës që do të marrin punonjësit e sektorit privat në Greqi, mbas mbylljes së...

Serbi, rastet nga COVID-19 rriten në 171, vendi mbyll parqet dhe zonat publike

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka njoftuar se nga nesër parqet dhe zonat publike të destinuara për rekreacion dhe sport në mbarë vendin...

Serbi, konfirmohet viktima e parë nga Covid-19

Serbia ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi i ri (Covid-19), (AA). Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, në konferencën...

Podujeva furnizohet me pak pajisje mbrojtëse kundër koronavirusit, i bën apel për ndihmë Qeverisë

Tashmë në Komunën e Podujevës është konfirmuar një rast me virusin Covid-19. Podujeva është furnizuar me pak materiale higjienike...

Vdekjet dhe infektimet nga COVID-19 shënojnë rekord të ri botëror, 152 shtete të prekura, ja 4 vendet më të goditura

Organizata Botërore e Shëndetësisë raportoi një numër rekord infektimesh dhe viktimash nga pandemia COVID-19 gjatë ditës së Hënë në raportin e saj...

Shkon në 3 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi, izolohen të afërmit

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Greqi. Sipas të dhënave, ka humbur jetën një 92-vjeçare që u diagnostikua me koronavirus. Po...

Itali, numri i vdekjeve nga koronavirusi rritet në 1.016

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rritur në 197 që shënon edhe numrin më të madh të vdekjeve gjatë një...

Greqi/ 5 raste të reja me Covid-19

5 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Greqi. Katër prej tyre janë nga kontakte me persona të...

“Mbi 130,000 migrantë largohen nga Turqia për në Evropë”

Numri i migrantëve që largohen nga Turqia për të kaluar në Greqi përmes kufirit të saj veriperëndimor Edirne, të martën arriti në...

Të fundit

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...
- ISLAMSHOP.CH -