Shqipëria

Vijojnë shifrat e larta/ Tre humbje jete dhe 302 raste të reja me Covid 19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për situatën e Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3 humbje...

Miratohet rezoluta për antisemitizmin, Ruçi: Shqipëria shërbeu si atdhe rezervë për hebrenjtë!

Sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi Rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit”,...

Të shtunën mbyllet rrethrrotullimi tek sheshi “Shqiponja”, mësoni si do të zhvendoset lëvizja e mjeteve

Ditën e shtunë do të ndalohet qarkullimi i makinave tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë. Shkak janë punimet për ndërtimin e Unazës së...

Plakja e popullsisë presion mbi skemën e pensioneve, rritet me 6.5% numri i përfituesve në tre vitet në vijim. Fatura e përllogaritur

Qëndrueshmëria e skemës së pensioneve mbetet vulnerabël prej rritjes së shpejtë të numrit të pensionistëve dhe rënien e fuqisë punëtore si një...

‘Trafik droge, vjedhje me pasojë vdekje’, OFL u kërkon llogari për pasurinë 5 të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon të deklarojnë burimet e pasurisë pesë personave të skeduar nga drejtësia për vepra të ndryshme penale.

Meta i uron 100-vjetorin veteranit të LANÇ: Rrallë ke mundësi të takosh një shembull kaq frymëzues. Nuk pata kënaqësi më të madhe se të…

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka uruar 100-vjetorin e lindjes veteranit të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare Hamit Balla teksa tregon se ka...

Lejedrejtim i rremë/ Arrestohet 39-vjeçari në Kurbin, “Shqiponja” i kontrollon makinën

Një 39-vjeçar, i cili qarkullonte me leje drejtimi të falsifikuar është arrestuar në Kurbin. Mësohet se në qytetin e...

KPA-ja shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit të Tiranës, Dritan Peka

Është shkarkuar nga detyra Prokurorisë së Apelit Tiranë, Dritan Peka. Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar pas një...

Elbasan: Mbyllet kopshti, edukatore dhe sanitare me covid

Kopshti numër 8 në Elbasan është mbyllur pasi 8 persona, edukatore dhe sanitare kanë rezultuar me covid. Dy edukatore...

“Borxhi arrin shifrën rekord 97%”, PD: Buxheti 2021, mashtrim elektoral dhe një përpjekje për të vjedhur deri në minutën e fundit. Ja treguesit

“Buxheti 2021 ka në bazë mashtrimin dhe vjedhjen e qytetarëve”. Kështu deklaron Partia Demokratike e cila tha sot se ky është buxheti...

Të fundit

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.

Korea e Jugut përballet me një kllaster të ri infeksionesh me COVID-19

Një kllaster infeksionesh përreth zonës së Seulit të Madh i ka shkaktuar Koresë së Jugut edhe një sfidë tjetër për të luftuar...

Meksika miraton ligj për të siguruar qasjen e qytetarëve në plazhet e vendit

Meksika miratoi një ligj i cili kërkon që pronarët e tokave të lejojnë qasjen për qytetarët nëpërmjet tokave të tyre në plazhet...

Ministrja e Jashtme e Belgjikës në kujdes intensiv për shkak të COVID-19

Ministrja e Jashtme e Belgjikës dhe ish-kryeministrja, Sophie Wilmes është shtruar në spital në kujdesin intensiv për shkak të koronavirusit (COVID-19).
- ISLAMSHOP.CH -