Zvicra

Zvicra, në mesin e vendeve me jetën më të lumtur në botë

Zvicra së fundmi është konsideruar si një ndër shtetet më të mira për të jetuar në botë. Në mesin...

Këto janë masat që pritet të marrë sot Qeveria e Zvicrës

Zvicra po përjeton javët e fzundit një rritje alarmante të rasteve me koronavirus. Nga vendi shembullor që konsiderohej deri para një muaji,...

Situatë alarmante në Zvicër: 8.616 infeksione dhe 24 vdekje për një ditë

Numri i infeksioneve të reja me koronavirus ka njohur sot një ngritje edhe më të madhe, pas një serie prej numrash mbi...

Paralajmërimi në Zvicër: Pas 15 ditësh, të gjithë shtretërit e kujdesit intensiv do të jenë të zënë

Nëse nuk ndërmerret asnjë veprim, kapaciteti i shtretërve të ICU (njësive të kujdesit intensiv) në Zvicër do të plotësohet pas 15 ditësh,...

Në Ticino, nga nesër, maska bëhet e detyrueshme edhe jashtë

Në Kantonin jugor të Zvicrës, në Ticino, maska duhet të mbahet edhe jashtë, që nga e marta. Por, kjo duhet të bëhet...

Kantonet zvicerane vendosin masa më të rrepta për të luftuar valën e Covid-19

Në Gjenevë, baret dhe restorantet do të mbyllen në orën 23:00, dhe numri i njerëzve që ulen në të njëjtën tryezë do...

Berset: “Zvicra ka ndoshta gjendjen më të keqe në Evropë”

Spitalet gjithnjë e më shumë po arrijnë kufijtë e kapaciteteve të tyre, për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus. Kantoni i Vaud...

17.440 raste të reja dhe 37 vdekje nga Covid-19 në tri ditët e fundit

Zyra federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka raportuar 17,440 raste të reja pozitive me koronavirus. Bëhet fjalë për...

Zvicër: 6634 raste të reja me Covid-19, shkalla e pozitivitetit, 26.5 për qind

Në 24 orët e fundit, Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar gjithsej 6634 infeksione të reja me koronavirus, të regjistruara...

Zvicër: Testet e shpejta janë të besueshme

Testet, të cilat përfshijnë marrjen e një shembulli të sekrecioneve të hundës nga pjesa e pasme e hundës dhe fytit, testojnë për...

Të fundit

Apple po zhvillon motorin e vet të kërkimit për të konkurruar me Google

Kërkimi i ri është tashmë i disponueshëm nën iOS 14, megjithëse vetëm në një masë të kufizuar. Prej kohësh...

Rekord historik në SHBA, një javë para zgjedhjeve presidenciale kanë votuar 70 milionë amerikanë

Teksa ka mbetur edhe një javë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, amerikanët duken më të përfshirë se kurrë më parë në...

Agjencia e KB-së: Irani po ndërton një uzinë nëntokësore

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore (IAEA) tha se Irani ka filluar ndërtimin e një uzine nëntokësore pranë objektit të tij bërthamor në...

”Qëndrojmë së bashku”, kryeministri i Izraelit shpërndan statusin e Ballës: Sot takohemi të gjithë tek Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka shpërndarë statusin e kryetarit të grupit parlamentar socialist në Shqipëri, Taulant Balla lidhur me Forumin Ballkanik...

Vietnami mobilizon 250 mijë trupa për të luftuar stuhinë “më të keqe”

Vietnami ka mobilizuar të paktën 250 mijë trupa dhe 2.300 automjete për të luftuar "stuhinë më të keqe" me të cilën përballet...
- ISLAMSHOP.CH -