Zvicra

Gjobë deri në 10.000 franga për ata që sjellin mollë nga pushimet

Portokalle nga Egjipti, fiq nga Maroku ose ullinj nga Turqia: këto dhe ushqime tjera lokale janë kujtime të këndshme nga pushimet.

Si do të ndryshojnë aeroportet deri në vitin 2030-të

CNN Travel mblodhi mendimet e ekspertëve të industrisë së aviacionit për të kuptuar se si aeroportet do të ndryshojnë gjatë dekadës së...

Rihapen shkollat në Zvicër, disa obligative maskën disa jo

Mësimi ka filluar të hënën në disa prej kantoneve të Zvicrës. Shkolla publike po rifillon këtë javë në kantonet gjermanofolës të Aargau,...

Sllovenia e vendos Zvicrën në listën e karantinës

Sllovenia e ka vendosur sot Zvicrën në të ashtuquajturën “Listë të verdhë”. Kjo nënkupton një karantinë të detyrueshme prej...

Ky është bilanci aktual i infektimeve në Zvicër

Statistikat e fundit tregojnë se në Zvicër që nga fillimi i pandemisë e deri tani ka gjithsej 35,927 infeksione me koronavirus.

Zvicra vendos Spanjën në listën e karantinës

Pjesa kontinentale e Spanjës, duke filluar nga e shtuna do të jetë në listën e zonave të rrezikut, të përpiluar nga Zyra...

Berna, në krye të listës, kryeqyteti më pak stresues

Nëse po e kërkoni një vend pa stres, atëhere mund të dëshironi të merrni parasysh ta vendosni Bernën në krye të listës...

Gjeneva, e pasur dhe me kujdes të shkëlqyeshëm shëndetësor, si u bë kaq keq

Të hënën, më 3 gusht, numri i infeksioneve të reja për 100,000 banorë në Gjenevë kaloi shifrën 100, duke arritur në 103...

Vërshime në Zvicrën lindore pas shirave të mëdha

Gjatë natës nga e hëna në të martë, shirat e rrëmbyeshëm kanë goditur veçanërisht fuqishëm Zvicrën Lindore. Shiu më i madh brenda...

Një letër dashurie, u mundëson çifteve të pamartuara të kalojnë kufirin

Që nga e hëna, (sot) çiftet e pamartuara, kur njëri nga partnerët jeton jashtë Zvicrës, kanë sërish mundësinë që të bashkohen.

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...
- ISLAMSHOP.CH -