Video

Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës

https://youtu.be/1povK6QSRoc Titulli: Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetësTitulli i origjinalit: The Prick of ThornAutor:...

Vlera e Kohës

https://youtu.be/Hk6P_0iWJBg Titulli: Vlera e kohësAutor: Dr. Jusuf KardaviPërkthyes: Alban KodraRedaktor: Bujar VërbovciRedaktor gjuhësor:...

Si Namazi

https://youtu.be/xwuI-1ojs-k Titulli: Si namaziTitulli i origjinalit: Nasil NamazAutor: Dr. Vehbi KarakashPërkthyes: Fatmir SulajRedaktor:...

Bëje jetën tënde më të lumtur

https://youtu.be/eZnqgazMuok Titulli: Bëje jetën tënde më të lumturAutor: Grup autorëshPërkthyes: N.N.Redaktor: Bujar VërbovciKopertina:...

Fuqia e lutjes

https://youtu.be/FnAKj43Fmcc Titulli: Fuqia e lutjesTitulli i origjinalit: Du’a the Weapon of the BelieverAutor: Jasir KadiPërktheu: Osman OsmaniRedaktor...

Fuqia e besimit

https://youtu.be/ku0o5LyGWVg Titulli: Fuqia e besimitTitulli i origjinalit: Snagom vjere do savršenstva dušeAutor: Munir GavrankapetanoviqPërkthyes: Mehmet HalimiRedaktor: Nexhat...

10 Çelësat e suksesit

https://youtu.be/0OI3pGOLH0M Titulli: 10 Çelësat e suksesitAutor: Dr. Ibrahim el-FekijPërktheu: Artan UkajRedaktor professional: Bujar VërbovciRedaktor gjuhësor: Zymer MehaniPërgatiti...

Djali i Ertugrulit Osmani I

https://youtu.be/_XX5c2Za_pY Titulli: Djali i Ertugrulit Osmani ITitulli i origjinalit: Ertugrul Gazi Oglu Osman GaziAutor: Cavit ErsenPërktheu: Urtis HarriRedaktor: Regjep HidaShtëpia Botuese:...

Elementët tregues të përgjegjshmërisë

https://youtu.be/G5WRQ5Ztmjc Titulli: Elementët tregues të përgjegjshmërisëAutor: Muhamed Ratib NabulsiPërkthyes nga arabishtja: Nasuf HoxhaRedaktor: Hasan BaftijariRedaktor gjuhësor: Ermira...

Hutbe Besnik Leçini Kurban Bajrami 2020

https://youtu.be/c0cRmWtF8eI

Të fundit

Apple po zhvillon motorin e vet të kërkimit për të konkurruar me Google

Kërkimi i ri është tashmë i disponueshëm nën iOS 14, megjithëse vetëm në një masë të kufizuar. Prej kohësh...

Rekord historik në SHBA, një javë para zgjedhjeve presidenciale kanë votuar 70 milionë amerikanë

Teksa ka mbetur edhe një javë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, amerikanët duken më të përfshirë se kurrë më parë në...

Agjencia e KB-së: Irani po ndërton një uzinë nëntokësore

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore (IAEA) tha se Irani ka filluar ndërtimin e një uzine nëntokësore pranë objektit të tij bërthamor në...

”Qëndrojmë së bashku”, kryeministri i Izraelit shpërndan statusin e Ballës: Sot takohemi të gjithë tek Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka shpërndarë statusin e kryetarit të grupit parlamentar socialist në Shqipëri, Taulant Balla lidhur me Forumin Ballkanik...

Vietnami mobilizon 250 mijë trupa për të luftuar stuhinë “më të keqe”

Vietnami ka mobilizuar të paktën 250 mijë trupa dhe 2.300 automjete për të luftuar "stuhinë më të keqe" me të cilën përballet...
- ISLAMSHOP.CH -