Bota

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Tjetër përplasje me Greqinë në horizont? Turqia dërgon anije eksplorimi në një zonë të debatueshme në Mesdheun Lindor

Turqia dërgoi një anije për të kryer një studim sizmik në një zonë të debatueshme në Mesdheun Lindor, një veprim që Greqia...

Presidenti i Libanit pranon dorëheqjen e qeverisë pas shpërthimit të Bejrutit

Presidenti libanez, Michel Aoun ka pranuar dorëheqjen e Kryeministrit të vendit  Hassan, i cili e njoftoi mbrëmjen e së hënës, por Aoun...

Nuk ndalet pandemia! 20 milionë raste në gjithë botën

Bota ka arritur rekordin e zymtë të 20 milionë rasteve të konfirmuara të koronavirusit dhe po i afrohet 750 mijë viktimave në...

Guterres: Do ta vazhdojmë mbështetjen për Libanin në çdo mënyrë të mundur

Në fjalën e tij në një briging, Guterres theksoi se shpërthimi në Bejrut ndodhi në një kohë kur Libani tashmë po përjetonte...

SHBA “thellësisht e shqetësuar” për arrestimin e biznesmenit të Hong Kongut

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Robert O'Brien, ka deklaruar se SHBA është "thellësisht e shqetësuar për arrestimin e Jimmy...

Fillon votimi për Senatin në Egjipt

Egjiptianët sot votojnë për dhomën e re të lartë, Senatin, për herë të parë që nga ndryshimet kushtetuese të vitit të kaluar.

Shpërthimi në Bejrut, numri i viktimave rritet në 163

Ushtria libane ka bërë të ditur se numri i vdekjeve nga shpërthimi në Beirut është rritur në 163 pasi pesë trupa të...

Të fundit

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.
- ISLAMSHOP.CH -