Kuzhinë

Petulla të Ëmbla me Miell Misri dhe Qumësht

Nuk janë petullat tradicionale që do të përgatisni, por mund të themi se janë ndër më të shijshmet. Petullat tona të veçanta me miell misri...

Biskota të Lehta me Mollë

Kjo është një recetë e lehtë si në shije ashtu edhe në përgatitje. Mjaftojnë disa hapa të thjeshtë që AgroWeb.org i sjell më poshtë dhe...

Receta e Shijshme e Specave me Thërrime Buke

Specat me thërrime buke janë një pjatë e shijshme, me origjinë nga disa rajone të Italisë Jugore. Kjo recetë është e shpejtë dhe e lehtë...

Trileçe Shtëpie, Ëmbëlsi e Parezistueshme

Një ëmbëlsirë klasike e lehtë, shumë e dashur për shqiptarët, gosti fisnike për miqtë, fantastike për festat është Trileçe. Është një ëmbëlsirë plot finesë, e...

Si të Përgatisni Revaninë pa Vezë

Revania është një ndër ëmbëlsira më të vjetra shqiptare. Vështirë se mund t’i rezistosh shijes së saj të butë, të shkrifët, të ëmbëlsuar me...

Tava Më e Shijshme e Patateve me Kungull

Vjeshta është një nga ato stinë ku ushqimet e freskëta nuk mungojnë. Me disa kombinime perimesh të freskëta ju mund të përgatisni pjata të...

Speca të Pjekur me Salcë Kosi

Duke qenë se në këtë periudhë specat e kuq janë të stinës, ju nuk duhet ta humbisni përgatitjen e kësaj recete. Mjaftojnë vetëm 30 minuta...

Qofte me Hithra – Të lehta, Plot Shije e Shëndet

Një recetë fantastike, e shëndetshme, e pasur në vlera ushqyese. Kombinohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës, supë e gjellë të...

Tortë e Shkrifët me Kos – E Ëmbël, Plot Shije

Ëmbëlsirat janë një nga shoqërueset më të shijshme të vakteve tuaja. Kur përgatiten në shtëpi marrin një kuptim krejt tjetër, pasi janë përgatitur me dashuri. E...

Qofte Shtëpie me Mish Pule

Të përgatitura në shtëpi dhe të skuqura apo të pjekura në furrë, shoqëruar me salca të ndryshme të freskëta shija e këtij gatimi mbledh...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img