Kuzhinë

Kek pa Miell Dhe Sheqer – Përbërësit Sekret të një Ëmbëlsire të Shëndetshme

Kjo është receta që çdo amvisë duhet të ketë patjetër në listën e recetave të ëmbla të saj. Pa miell, pa sheqer, madje edhe pa...

Sultjash me Mollë dhe Arra – Ëmbëlsira e Shëndetshme që Duhet të Provoni

Sultjashi në traditën tonë është një nga pjatat që gjyshet dhe nënat përgatisnin për fëmijët e tyre. Por nga ana tjetër sultjashi ishte edhe një...

Kek Tiramisu pa Pjekje – Receta me Shije të Lehtë

Tiramisuja është nga ato ëmbëlsira e cila shijohet në çdo kohë të vitit. Është e lehtë e freskët për verën dhe plot shije e aromë...

Tavë me Merluc dhe Domate – Receta e Shijshme

Sot është e shijshme, e shpejtë dhe e lehtë për një drekë apo një darkë peshku. Ky vakt i shëndetshëm, mund të shoqërohet më së...

Hallvasia e Shtëpisë – Sekreti i Recetës së Ëmbël me Shije të Mrekullueshme

Origjina e kësaj ëmbëlsire flitet të jetë Perandoria Bizantine, më pas është trashëguar dhe përhapur në të gjithë orientin. Fjala ‘halvah’ në arabishten e vjetër...

Si ta Përgatisni – Hallva me Mjaltë e Arra Marrosi

Receta e kësaj ëmbëlsire të shijshme është trashëguar me kujdes e dashuri brez pas brezi për dekdada me radhë. Kremoze, shije plotë dhe magjepsëse me...

Qofte Role e Mbushur me Spinaq dhe Djathë

Një recetë e shijshme, e gjithashtu e shkëlqyer për një darkë fantastike me familjen ose miqtë. Plot shije dhe vlera për të gjithë familjen, kjo...

Receta e Ëmbël e Lëkurave të Portokallit të Mbështjella me Çokollatë

Ju mund t’i shërbeni së bashku me kafe ose si shoqëruese për pijen tuaj të preferuar. Zbuloni më poshtë se si t’i përgatisni ato me...

Byrek i Kripur me Qumësht dhe Arra

Byreku është një nga recetat më të dashura për shqiptarët. Prezente në shtëpitë tona për breza me radhë, byreku ka një larmishmëri në përgatitjen e...

Fileto Pule të Pjekura në Furrë me Hudhër dhe Djathë

Mishi i pulës është jo vetëm i shijshëm, por edhe një mik i mirë organizmit tuaj. Ai është i pasur në proteina dhe vitaminë B6 të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img