Kosova

Rritet sërish numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë. Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik...

Hoti deklarohet shkurt për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove: Keqpërdoruesit do të dalin në sipërfaqe

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i...

Bën vetëvrasje një i burgosur në Qendrën Korrektuese në Dubravë

Një i burgosur është vetëvar në Qendrën Korrektuese të Dubravës. Kjo është bërë e ditur nga Shërbimi Korrektues i...

Situata me COVID-19 në Kosovë: 657 të vdekur, 1 mijë e 770 raste aktive

IKSHPK ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me bilancin me COVID-19 në Kosovë. Numri i Përgjithshëm i...

Dyshime se babai i saj u përfshi në vjedhjen e 2 milionëve, Këshilltarja e Balajt e pranon shkarkimin

Ish-këshilltarja e zv. kryeministrës, Albulena Balaj, Hajrie Gashi, ka reaguar pas shkarkimit nga detyra. Gashi e ka pranuar vendimin...

1500 specializantë i shtohen sistemit shëndetësor

Sot sistemit shëndetësor i janë shtuar 1500 specializantë. Kështu ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë...

Ulen çmimet e perimeve/ Fermerët në Kosovë: Pandemia nuk e uli kërkesën

Liridon Bekteshi nga fshati Dumnicë e Vushtrrisë po bën vjeljen e parë të specave të rritur në serë, çmimi i të cilëve...

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës, arrestohet 1 i dyshuar, 2 në arrati

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës. Mediat kosovare shkruajnë se Ministria e Financave ka thirrur konferencë për mediat...

Sërish shifra të larta nga Kosova, 124 raste pozitive me COVID-19, asnjë viktimë

Sërish shifra të larta të rasteve me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve...

Prokuroria e Posaçme: Propozimi i presidentit Thaçi për mandatin e Gjykatës së Posaçme – jo kushtetues!

Prokuroria e Posaçme me seli në Hagë, e cila trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë, e cilësoi...

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.
- ISLAMSHOP.CH -