Kosova

Rezoluta e OKB-së, Kurti: Për paqe në Ballkan, duhet vërtetuar përgjegjësia e Serbisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përgëzuar miratimin e Rezolutës së OKB-së, për Gjenocidin në Srebrenicë. Në llogarinë e tij në X, Kurti ka shkruar...

OKB – Asambleja e Përgjithshme miraton rezolutën për Srebrenicën

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së miratoi rezolutën që shpall 11 korrikun si Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë. Rezoluta kaloi me...

Szunyog: Anëtarësimi i Kosovës në KiE nuk varet nga BE-ja

Ambasadori i Zyrës së BE-së në Prishtinë, Tomas Szunyog, ka deklaruar se çështja e anëtarësimit në Këshillin e Evropës nuk varet nga Bashkimi Evropian,...

OKB voton sot për përkujtimin e gjenocidit të Srebrenicës, shtetet që pritet ta kundërshtojnë

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara pritet të votojë të enjten për të përcaktuar ditën e përkujtimit të gjenocidit të vitit 1995, kur...

Kuvendi miraton marrëveshjen me Danimarkën, 15 milionë euro në vit për shfrytëzimin e burgut në Gjilan

Kuvendi i Kosovës ka miratuar marrëveshjen me Mbretërinë e Danimarkës për shfrytëzimin e institucionit korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze,...

Osmani: Katari ka qenë mbështetës i vazhdueshëm i Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministren për Zhvillim Social dhe Familje të Katarit, Maryam bint Ali bin Nasser Al-Misnad. “Katari ka...

Shtyhet censi i popullsisë në Kosovë

Shtyhet deri më 24 maj afati i regjistrimit të popullsisë dhe banesave në Kosovë. Agjencia e Statistikave e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media ka...

Presidentja Osmani takim me ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Clinton

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një bashkëbisedim me ish-sekretaren e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton. Me ftesë të Hillary...

Pamjet të frikshme/ Rrëshqitje dherash në Klinë-Gjakovë, shihni si ka përfunduar rruga

Rrëshqitje dheu ka pasur në rrugën Klinë-Gjakovë, ku si pasojë e kësaj rrëshqitje rruga tashmë është e bllokuar për qarkullimin e veturave. Zëdhënësi i Policisë...

Gjermani: Gjendje emergjence nga vërshimet në Saarland

Reshjet e vazhdueshme kryesisht në jugperëndim të Gjermanisë kanë rritur nivelin e ujërave. Më i prekur është Saarland-i. Ndonëse nuk ka pasur viktima dhe...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img