Te ndryshme

Venezuela do të luftojë në mënyrë më efektive ndaj pandemisë falë ndihmave nga Turqia

Ambasadori i Turqisë në Karakas, Şevki Mütevellioğlu deklaroi se Venezuela do të mund të luftojë në mënyrë më efektive kundër koronavirusit të...

Kuvendi miraton paktin e ‘5 Qershorit’, 99 vota pro

Kuvendi ka miratuar marrëveshjen e 5 qershorit të dakordësuar në Këshillin Politik me 99 vota pro në seancën e sotme.

Nga sot rritet numri i testimeve, mund të bëhen edhe në laboratorët privat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nga sot do të rritet numri i testimeve. Ministri...

Boza e Shijshme – Vlerat dhe Historia e Origjinës Shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di,...

Hapja e ambasadës gjermane 30 vite më parë

Basha: 2 korriku, emocione të pashlyeshme si 16-vjeçar. MESAZHI I BASHËS Si sot 30 vjet më...

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter goditje te...

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter...

Trajtimi natyral për këmbë të buta në kushte shtëpie

Këmbët e buta dhe të dhe të shëndetshme janë një nga dëshirat e çdo të rrituri. Pra nuk ka shumë rëndësi nëse...

Greqi : Protokolle sigurie kundër COVID-19, të përcaktuara nga të dy shtetet

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë informon qytetarët se duke filluar nga data 15 Qershor 2020 do të rinisin fluturimet e rregullta Tiranë-Athinë...

Djali nga Algjeria kërkon nënën e tij

Assalamualaikum, një person nga Algjeria me kërkoi që ta ndihmoja sado pak për te publikuar ne faqet shqiptare kete link ku tregon...

Ministri Britanik jep dorëheqje për çështjen e shkeljes së masave

Në letrën e tij të dorëheqjes, Ross, anëtar i Partisë Konservatore në pushtet, tha se "një shumicë e madhe e njerëzve" nuk...

Të fundit

Dërgesa të reja të armëve vijnë për forcat e Haftarit

Gjeneral Abdulhadi Dirah, zëdhënësi i njësisë së përbashkët të operacioneve Sirte-Jufra të ushtrisë libiane, tha se duke mbajtur municion ushtarak, aeroplanët e...

Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)...

Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria...

Pandemia detyron Kaliforninë të lirojë 8 mijë të burgosur

Për shkak të rritjes së rasteve të reja me COVID-19, kryetari i bashkisë së Los Anxhelosit Eric Garcetti njoftoi se mund të...

Itali/ Tetë humbje jete dhe 239 raste të reja në 24 orë

Italia ka regjistruar 239 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa tetë persona kanë humbur jetën, një shifër...
- ISLAMSHOP.CH -