Teknologji

Realme njofton lansimin e Realme UI 3.0 beta e hapur për Realme X3

Realme ka njoftuar se do ta lansojnë programin e hapur beta Realme UI 3.0 e bazuar në Android 12 për pajisjet Realme X3 në...

Samsung Galaxy Watch 5: A do të ketë bateri “me më shumë jetëgjatësi”?

Galaxy Z Flip 4 dhe Z Fold 4 nuk janë të vetmet pajisje Samsung që presim të shohim në ngjarjen e radhës Unpacked të...

Zbulohet “iPhone 14”, super procesor dhe kamera, të gjitha cilësitë e smartfonit unik që do të dalë në shtator

iPhone 14 pritet të dalë në treg në muajin shtator. Celulari mund të vijë edhe në ngjyrë vjollce, duke zëvendësuar ngjyrën rozë për iPhone...

Ju kujtohet Winamp? Publikohet versioni i ri

Ata që janë rritur në kohën kur epoka e internetit sapo kishte lindur, sigurisht e dinë se çfarë është Winamp, “playeri” i preferuar për...

Serisë Xiaomi Mijia i shtohen Syzet AR me çipin Snapdragon 8

Xiaomi prezantoi konceptin e Syzeve të Mençura vitin e kaluar, dhe prototipi pothuajse është realitet pas më pak se një vit pas shpalljes. Syzet Mijia...

Samsung do t’ju mundësojë t’i fshihni të dhënat e juaja nga serviseri i telefonit

Samsung po vë funksionin e ri të quajtur Repair Mode. Sigurisht se ndoshta ndonjëherë keni hasur në situatën kur është dashur ta dërgoni telefonin...

iQOO 10 Pro, telefoni i mençur nga marka Vivo i cili rimbushet për 10 minuta

Në prezantimin e iQOO 10 Pro, Vivo u fokusua pothuajse tërësisht në teknologjinë e re të rimbushjes së baterisë, por edhe kjo tingëllon si...

Samsung po shqyrtëson mundësinë për mbështetje më të mirë të lapsit Stylus në platformën Google në Android 13

Falë askujt tjetër pos Samsung, tani shfletuesi i uebit Google Chrome me ardhjen e Android 13 mund ta ketë veçorinë Stylus të futjes së...

Specifikat e Asus Zenfone 9

Madhësia kompakte, mundësitë e shumta, etiketa e Zenfone 9 e vendosur në pjesën e pasme të telefonit, i përmbledh me kujdes prioritetet e saj....

Furgonat elektrikë, e ardhmja e automobilistikës në botë

Zinxhiri gjigant amerikan Walmart porositi 4.5 mijë furgona elektrike nga kompania Canno për të zhvilluar tregtinë e saj elektronike dhe ky numër mund të...

Të fundit

- ISLAMSHOP.CH -spot_img