Teknologji

Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

Më impresionuese janë të ardhurat e kompanisë prej 679 milionë dollarë, ose 50% më tepër se një vit më parë duke thyer...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...

PE kërkon kontroll strikt për gjigantët Google dhe Facebook

Parlamenti Europian votoi për një kontroll më strikt të gjigantëve digjitalë si Google apo Facebook duke nxitur pushtetin ekzekutiv të BE-së për...

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Ky është Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamera e tij e ‘çmendur’

Më pak se 12 orë pas shfaqjes së plotë të Samsung Galaxy S21 për herë të parë, tashmë janë shfaqur disa imazhe...

Samsung Galaxy S20 Fan Edition del në shitje

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë.

E papritur, Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

Ndryshime të reja pritet të nodhin në dy prej aplikacioneve më të përdorura. Mësohet se së shpejti, të bashkohen bisedat e Facebook...

Tregu i PC-ve në SHBA kishte tremujorin më të mirë në 10 vitet e fundit, thotë Gartner

Prodhuesit e kompjuterëve shitën 71.4 milionë PC në tremujorin që përfundon në shtator, duke shënuar një rritje prej 3.6% nga e njëjta...

Zoom lanson mundësinë e monetizimit me video në platformë, lanson OnZoom

Platforma dominante në video konferenca aktualisht, Zoom po vazhdon të sjell tipare dhe karakteristika të reja interesante për përdoruesit. Ndërsa Zoom po...

Të fundit

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.

Korea e Jugut përballet me një kllaster të ri infeksionesh me COVID-19

Një kllaster infeksionesh përreth zonës së Seulit të Madh i ka shkaktuar Koresë së Jugut edhe një sfidë tjetër për të luftuar...
- ISLAMSHOP.CH -