Barnat për COVID-19 nga Kina shpërndahen në Turqi

Mos i humb

Kurti nuk e pranon vendimin e Kushtetueses për dekretin e Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka quajtur të papranueshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese për mandatarin. Ai ka thënë...

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Gjendet gjuha e përbashkët në Këshillin Politik për identifikimin biometrik, BE i jep zgjidhje, financim 15 milionë euro

Tashmë është gjetur gjuha e përbashkët në Këshillin Politik sa i përket identifikimit biometrik. Opozita kërkonte identifikim biometrik në...

Ish-deputeti venezuelas akuzohet me “narko-terrorizëm” në SHBA

Prokurori i Rajonit Federal në New York, pretendoi se El Zabayar, i cili ka qenë deputet në periudhën e ish-presidentit Hugo Chavez,...

Barnat për koronavirusin e ri nga Kina përmes ambulancës ajrore janë dërguar në 40 qytete në të gjithë Turqinë, për t’u përdorur për pacientët në njësitë e kujdesit intensiv, njoftoi sot ministri turk i Shëndetësisë.

“Barnat, të cilat arritën në Ankara vonë mbrëmë, u shpërndanë në 40 qytete përmes ambulancave ajrore. Barnat e reja do të përdoren nga pacientët me COVID-19 që trajtohen në njësitë e kujdesit intensiv”, tha Fahrettin Koca në një deklaratë të shkruar.

Pas shfaqjes në Wuhan, Kinë, dhjetorin e kaluar, virusi është përhapur në të paktën 169 vende dhe rajone në mbarë globin, me mbi 392,000 raste dhe 17,000 vdekje.

Deri më tani, thuajse 103,000 persona të diagnostikuar me COVID-19 janë shëruar nga sëmundja.

Deri më tani, 37 persona kanë vdekur nga virusi në Turqi, me 1.529 raste të konfirmuara.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Operacioni Itali-Shqipëri, Policia e Shtetit: Kapen në Shkodër e Cërrik 2 anëtarët e grupit kriminal të trafikantëve të kokainës

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion ndërkombëtar duke arrestuar dy persona, pjesë e një grupit trafikantësh kokaine në Shkodër e Cërrik.

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Ethet në trup, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Ethet na pushtojnë herë pas here në momente krejt të papritura. Ato mund të shfaqen edhe kur njeriu ka temperaturë por jo...

Izolohet sërish Maqedonia e Veriut, nga sot qytetet e mëdha në karantinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të...

Turqia presion Greqisë dhe BE-së me mbi 6 mijë emigrantë

Alarm në kufirin greko-turk në Evro ku thuhet se janë mbledhur përsëri në pjesën turke mbi 6000 emigrantë. Informacione nga media lokale...