Byrek Me Kungull Pa Petë – Receta e Lehtë Dhe e Shpejtë

Mos i humb

Sony/ PlayStation 5 del në shitje më 12 nëntor

Prodhuesi  i video lojërave në shtëpi PlayStation 5 është vendosur të dalë më 12 nëntor, ka njoftuar Sony, Së...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel, telefonata anonime ngre në ‘këmbë’ Parisin

Një alarm për bombë ka ngritur Parisin në këmbë. Policia dyshon se mund të ketë një bombë në kullën Eiffel bazuar mbi...

Pezullohet nga detyra drejtori i burgut në Berat, akuzohet korrupsion

Gjykata e Beratit ka pezulluar nga detyra Drejtorin e Burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi. Ditën e enjte, Gjykata e...

Parashikimet flasin për 96,2 miliardë euro/ Me borxhe rekord kundër krizës së Coronës

Gjermania do të hyjë në borxhe të reja në vitin 2021. Parashikimet flasin për 96,2 miliardë euro. Kjo mund të ndodhë vetëm...

Shije e përktyer e cila nuk duhet ta lini pa provuar! Byrekun me kungull vendi ynë e ka pjesë të traditës së gatimit, por AgroWeb.org ju tregon një mënyrë të re të përgatitjes së tij plot shije.

Kjo recetë nuk kërkon përdorimin e petëve, duke e bërë pjatën pak më të lehtë e të shëndetshme për ata që duan të ruajnë peshën e tyre.

Nëse nuk e preferoni të ëmbël mjafton që të mos shtoni sheqerin gjatë pgatitjes e ta zëvendësoni me pak kripë apo djathë të bardhë.

Ju premtojmë që këtë byrek kanë për ta pëlqyer që të gjithë në familjen tuaj e do të kthehet në një nga recetat e preferuara!

PËRBËRËSIT

1 kg kungull të verdhë2 filxhanë kafeje me oriz2 filxhanë kafeje me sheqerpak kripë500 ml qumësht,pak miell për tepsinëpak vaj

PËRGATITJA

Grijmë kungujt në rende, shtojmë përbërësit e tjerë dhe pak vaj.I përziejm të gjithë përbërësit përveç miellit dhe i shtypim pak.Lyejmë tepsinë me pak vaj, e mbulojmë mirë me miell, hedhim mbushjen nga lart, prapë i shtojmë miell sa të mbulohen kungujt.E fusim në furrë derisa të marrë ngjyrë, më pas i shtojmë qumështin dhe e lemë të mpikset, Bëjeni dhe do më kujtoni. Ju bëftë mirë

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...