Categories Archives: Kuzhinë

Supë viçi me tortelini.

Supë viçi me tortelini! Nevojiten: * 200 gr tortelini me djathë * 2 kube supë e gatshme viçi * 1 lugë kafeje borzilok * 30gr gjalpë * majdanoz * 1l ujë * kripë dhe piper i zi Gatimi: Në tenxheren me ujë në zjarr i vëmë dy kubet e supës së ...