Ja si ta kuroni artritin dhe problemet në kocka

94
0

Në këtë artikull ne do të ju tregojmë se si duhet ta bëni në shtëpi këtë ilaç të cilin duhet ta aplikoni ne zonën e prekur.

Ju nevojiten përbërësit e mëposhtëm:

Një patate

Një qepë

1 lug gjelle Fara liri

Së pari, duhet të hidhni 1 lugë gjelle fara liri ne 0.75 l uje. Përziejeni për rreth dhjetë minuta – deri sa të merrni një përzierje homogjene. Pas 10 minutash, duhet ta hiqni atë nga nxehtësia..Në të njëjtën kohë, ju duhet të lani pataten dhe ta bluani (mos e zhvishni). Bluani një qepë të kuqe të mesme. Kur përzierja te jete ftohur , ju mund të shtoni qepën dhe pataten dhe përziejeni mire se bashku.

Nëse keni ndonjë problem me gishtërinjtë ose këmbët, duhet të hidhni këtë përzierje në çorapët ose dorezat tuaja të vjetra dhe t’i vendosni ato në duart ose këmbët tuaja të dhimbshme. Por, kur është fjala për pjesë të tjera të trupit të tilla si shpinë, brinjë, gjunjë etj, ne sugjerojmë që ju të derdhni këtë përzierje në një nape dhe ta aplikoni atë në zonën e prekur! Lëreni gjate gjithë natës dhe pastaj lajeni me ujë e sapun ne mëngjes.

Shënim: qepa mund të irritojë lëkurën tuaj, të shkaktojë skuqje. Mund të aplikoni një krem ose vaj ulliri – para se ta përdorni këtë përzierje në lëkurën tuaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here