Kujdesuni për flokët e dëmtuara me vaj ulliri

104
0

 

 

Për flokët e dëmtuara ka disa gjëra që mund të bëni për përmirësimin e tyre, edhe në kushte shtëpie.

Një nga to është përdorimi i vajit të ullirit.

Si të veproni: Gjysmë filxhani mbusheni me vaj të ngrohtë të ullirit (mos e vloni atë), pastaj fërkojini flokët me këtë përzierje që ndikon dukshëm në zbutjen dhe përmirësimin e gjendjes së flokëve.

Pështillni flokët me një kapelë të plastikës, pastaj me një peshqir mbi.

Kështu duhet ta mbani për 45 minuta, pastaj pastroni flokët ashtu siç bëni zakonisht.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here