Kujdesuni për flokët e dëmtuara me vaj ulliri

Mos i humb

Kosovë, ministrja e Drejtësisë anulon provimin për noterët e rinj

Ministrja e Drejtësisë së Kosovës, Albulena Haxhiu, nëpërmjet një konference për media sot ka bërë të ditur se ka anuluar provimin e...

Haradinaj-Kurtit: Kërko heqjen e taksës për kontratën e njohjes së kufijve

Përmes një postimi në facebook, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet nga Albin Kurtit se ky i fundit duhet të ofertojë për heqjen e...

Turqi, të gjithë udhëtarët nga Irani kontrollohen për koronavirusin

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë, Fahrettin Koca, tha se të gjithë udhëtarët që vijnë në Turqi nga Irani po u nënshtrohen kontrolleve...

Gjermania do të rrisë sigurinë e xhamive pas sulmit racist

Gjermania do të shtojë masat e sigurinë rreth xhamive dhe organizatave të emigrantëve pas sulmit terrorist racist në Hanau, deklaroi ministri i...

 

 

Për flokët e dëmtuara ka disa gjëra që mund të bëni për përmirësimin e tyre, edhe në kushte shtëpie.

Një nga to është përdorimi i vajit të ullirit.

Si të veproni: Gjysmë filxhani mbusheni me vaj të ngrohtë të ullirit (mos e vloni atë), pastaj fërkojini flokët me këtë përzierje që ndikon dukshëm në zbutjen dhe përmirësimin e gjendjes së flokëve.

Pështillni flokët me një kapelë të plastikës, pastaj me një peshqir mbi.

Kështu duhet ta mbani për 45 minuta, pastaj pastroni flokët ashtu siç bëni zakonisht.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...